Порівняно з 1913 роком Кіровоград прогресував?

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1059

 

Поринути у черговий раз в історію нашого степового краю і дослідити наскільки далеко прогресувала Кіровоградщина у порівнянні з минулим століттям можна на виставці «… Порівняно з 1913 роком», що презентували 26 березня у бібліотеці ім. Д. Чижевського.


Організаторами виставки виступили працівники бібліотеки, Державний архів області та музей ВАТ «Червона Зірка». Експозиція є певною мірою унікальною, бо саме на ній вперше представили широким масам деякі документи, що висвітлюють етапи розвитку промисловості та гуманітарної галузі Єлисаветграда початку ХХ століття.

 

-На виставці представлено 11 документів Державного архіву Кіровоградської області, які висвітлюють діяльність найкрупніших промислових підприємств середини ХІХ – поч. ХХ ст. заводів Ельворті, Яскульського, Шкловського, Зельдзера, пивоварного заводу. Також на виставці представлені надзвичайно цінні оригінали договорів між Єлисаветградською міською управою та інженером-технологом Алтуховим на облаштування останнім водопроводу у м. Єлисаветграді й інженером шляхів сполучення Ліхачовим на облаштування електричного трамваю у нашому місті. Крім того представлені статистично-економічні відомості по Єлисаветградському повіту за 1913 р., які висвітлюють діяльність як ярмарок, базарів, так і промислових підприємств у цифрах. Вперше представлений широкому загалу також патент, нашими словами ліцензія, на привілеї заводу Ельворті 1913 року, – розповіла начальник відділу інформації використання документів Державного архіву Кіровоградської області Олена Трибуцька.

Серед експонатів виставки, що надав Червонозорівський музей, варто відзначити зменшену копію кінної сіялки з заводу Ельворті, що виконана із дерева. Кіровоградські промисловці запропонували для перегляду і фото ключових осіб, що сприяли розвитку підприємства, а також цінні документи та журнали.

Такі виставки у бібліотеці – явище не нове. Відділ цінних і рідкісних документів регулярно пропонує до перегляду важливі для історії нашого краю папери, втім цю експозицію можна вважати ексклюзивною, про що зазначає і заступник директора ОУНБ ім. Д. Чижевського Оксана Ткаченко.

- Подібні проекти були, тому що ми вже декілька років співпрацюємо з нашим Державним архівом Кіровоградській області, з музейними закладами. Така виставка, яка порівнює сьогоднішній Кіровоград з 1913 роком, експонується вперше. Тут є такі речі, які «Червона зірка» ще нікому не надавала для експозицій. Я думаю, що нам треба розкривати історію Кіровоградщини через підприємства, через культурні й освітні заклади, щоб ми могли з різних боків подивитися, якою була наша Кіровоградщина на початку минулого століття, які були напрямки цього розвитку. Це подія для міста і області взагалі, - каже пані Ткаченко.

Виставка буде цікавою будь-кому, хто захоплюється історією Кіровоградщини: школярам, студентам, науковцям, краєзнавцям та історикам. Експозиція буде відкрита для перегляду до 25 квітня.

4z1

Cвітлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити