У Кіровограді презентували новинки літератури non-fiction

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 912

У Кіровограді з’явилася варті уваги літературні новинки non-fiction. У рамках «Українського клубу», де регулярно проводяться зустрічі з найпопулярнішими сьогодні українськими письменниками, у бібліотеці ім. Д. Чижевського презентували книги про Facebook та Джуліана Ассанжа, що вийшли друком у видавництві «Темпора». Їх представив редактор видавництва і перекладач книги про соціальну мережу Олександр Стукало.


Книга «Ефект Facebook» американського журналіста Дейвіда Кіркпатріка є практично щоденником Марка Цукерберга, автора однієї із найпопулярніших сьогодні соціальних мереж. Журналіст, аби написати книгу,  покинув посаду головного редактора відділу інтернет-технологій у журналі Fortune, і за словами Олександра, п’ять років прожив з Марком під одним дахом. Тож на власні очі бачив феноменальне сходження Фейсбуку, який, до речі, із самого початку був лише електронним фотоальбомом студентів Гарварда. Сюжет книги тісно переплітається із висвітленими фактами фільму Девіда Фінчера «Соціальна мережа», який також розповідає про Марка Цукерберга, появу його ідеї і подальший розвиток мережі. Втім Олександр Стукало стверджує, що книга дає більш широке уявлення про Фейсбук, з роздумами і страхами самого автора соцмережі, до того ж вона була погоджена самим Марком, що свідчить про її достовірність.

 

Видання складається із інтерв’ю, записів розмов та зустрічей, листів, що Дейвід Кіркпатрік фіксував під час перебування біля Марка. Книга написана легкою мовою, схожою на розмовну, тож стане цікавою будь-кому. «Ефект Facebook» була надрукована вже у багатьох країнах світу, але усі намагалися максимально наблизити і текст, і поліграфічне виконання до оригіналу. Видавництво «Темпора» також  велосипед не вигадувала: приємна глянцева суперобкладинка у блакитно-білих тонах з невеликим новинним віконечком по центру, жовтуваті сторінки і абсолютно не строгий шрифт.
Книга Джуліана Ассанжа «Неавторизована автобіографія», на жаль, поряд із виданням про Фейсбук залишилася в тіні. Чи то через популярність соцмереж в Україні, чи то через віддаленість Джуліана Ассанжа від нашого світу, втім вона зацікавить голодних на нові life-story. Вперше книга була надрукована одним із американських видавництв «CanonGate», втім без підпису і погодження самого Джуліана (саме тому автобіографія і є неавторизованою).  В Україні ж книгу переклала Вікторія Наріжна, якій довелося копатися в багатьох джерелах аби зрозуміти усі іноземні абревіатури і назви, значення яких знають лише спеціалізовані стурктури.  Книга стала для Джуліана Ассанжа місцем, де він «вилив» усі свої погляди, переконання і розповіді про  відкритість і доступ до інформації, за що згодом дуже постраждав. За словами Олександра Стукало, зараз автор дуже популярної книги у світі переховується у Лондоні, має зв'язок із зовнішнім світом лише через Інтернет. Дуже корисним видання стане журналістам: воно містить усю джерельну базу ресурсу WikiLeaks – найскандальнішого онлайн-порталу, який висвітлював і аналізував усі можливі документи, що стали доступними  внаслідок витоку інформації.

Поліграфічне виконання книги таке ж якісне, як і в книзі про Фейсбук: глянцева суперобкладинка з досить таки незвичним для активного та імпозантного Джуліана Ассанжа портретом у червоних тонах, якісний друк книжкового блоку.

Привезені видавництвом «Темпора» книги можна переглянути у бібліотеці ім. Д. Чижевського або ж замовити безпосередньо на сайті самого видавництва.

За словами Олександра Ратушняка, наступними гостями «Українського  клубу» стануть Андрій Кокотюха та Ірен Роздобудько. Ведуться також переговори щодо приїзду у Кіровоград і Оксани Забужко.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # Олександр Ратушняк 30.03.2013, 15:02
Представник видавництва "Темпора" залишив в "Українському клубі" по два екземпляра кожної з представлених вище книг. для тих, хто захоче їх придбати, звертайтеся до координатора "УК": 0668199576, або пишіть на електорнку:
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити