Художникові із Кропивницького присвоєно звання "заслужений" (ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1336

Художникові із Кропивницького Полонському Феліксу Михайловичу присвоєно звання заслужений художник України.

IMG 0052

Відповідний указ опубліковано на сайті Президента України Петра Порошенка. Звання присвоєно з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.


Біографічна довідка

Фелікс Михайлович Полонський народився 1 січня 1941 року в с. Хмельовому Миколаївського району Кіровоградської області в родині військовослужбовця.
В 1968 році з відзнакою закінчив живописне відділення Іванівського художнього училища (Російська Федерація). На формування творчості художника найбільше вплинули його викладачі з фаху Троїцький Серафим Миколайович та Калашников Іван Дмитрович. Після навчання багато років працював художником-оформлювачем у Кіровоградських художньо- виробничих майстернях Художнього фонду УРСР.
У 1996р. був делегатом ІІ-го з'їзду Спілки художників України від Кіровоградської обласної організації.
Є активним учасником обласних, всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок – «Виставка творів кіровоградських художників в Толбухіно, Болгарія» (1978), «Мальовнича Україна» (1991-2005), «50-річчя трагедії Бабиного Яру» (1991), «Голодомор 33» (1993), «Спорт в образотворчому мистецтві» (1998), «60-річчя Спілки художників України» (1998), «Осінній салон» (1993, 1994, 2000), «70-річчя Спілки художників України» (2008), «Барвиста Україна» (2013) та ін. До середини 80-х років
Ф.М.Полонський займався монументальним декоративним розписом і це вплинуло на розвиток всієї його подальшої творчості. Його розписи можна побачити в обласному госпіталі для ветеранів війни, в Кіровоградському державному технічному університеті, в меморіальному музеї комсомольської підпільної організації «Спартак» (с. Красногірка, Голованіський район) та інших закладах нашої області.
У своєму активі має чимало і персональних виставок: 1993р., березень – м. Кіровоград, художній салон; 1996р., серпень – м. Кіровоград, торгівельне об’єднання «Барва»; 1999р., квітень – м. Кіровоград, художній салон; 1999р., вересень – Федеративна Республіка Німеччина, м. Вуперталь, Бармон; 2002р., листопад – м. Кіровоград, обласний художній музей; 2004 р., серпень – м. Кіровоград, обласний художній музей; 2006 р., січень – м. Кіровоград, обласний художній музей; 2011 р., січень – м. Кіровоград, обласний художній музей; 2014 р., жовтень – м. Кіровоград, художньо - меморіальний музей О. Осмьоркіна; 2015 р., вересень - м. Кіровоград, художньо - меморіальний музей О. Осмьоркіна; 2016 р., січень – м. Кіровоград, галерея «Єлисаветград».
У 2004 році Фелікс Михайлович був нагороджений Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв», у 2007 році став лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у номінації «національна традиція», а в 2011 році відзначений Грамотою Кіровоградської обласної ради.
Твори Фелікса Полонського зберігаються у фондах Міністерства культури України, Кіровоградському обласному художньому музеї, Кіровоградському художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна та приватних зібраннях України, Росії, Франції, Німеччини, Болгарії, Австрії, Польщі, Ізраїлю, США.


Нагадаємо, головному режисеру театру Кропивницького присвоїли звання заслуженого діяча мистецтв.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити