У Кропивницькому визначили кандидатів на здобуття премії імені О. Осмьоркіна (ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1442

14 листопада відбулося засідання конкурсної комісії по присудженню обласної премії Кіровоградщини у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, на якому були визначені кандидати на здобуття премії у 2016 році.

 

Ними стали:


У  номінації “Національна традиція”:

ЯКОВЛЕВА Лариса Аркадіївна - викладач відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв (м. Кропивницький) – за творчий доробок різних років, що утверджують традиції національного образотворчого мистецтва. Кандидатура висунута на здобуття премії радою Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України.

Yakovleva

Лариса Аркадіївна Яковлева народилася 13 жовтня 1946 року в місті Кіровоград. У 1963 році закінчила Кіровоградську дитячу художню школу . В 1968 році - Одеське державне художнє училище ім. Грекова. Педагог за фахом - В.Р. Путейко. У 1982 році закінчила Український поліграфічний інститут імені Івана Федорова. Педагоги з фаху - В.С. Овчинніков, Ю.І. Чаришніков. Яковлева Лариса Аркадіївна працює в галузі станкового живопису. Неодноразово працювала у творчих групах Будинку творчості "Седнів" під керівництвом видатних майстрів українського живопису М.П.Глущенко, Т.Н.Яблонської, О.Р. Данченко, К.М.
Ломикіна. Учасниця обласних, республіканських та всесоюзних художніх виставок. Експонувала персональні виставки в Кіровограді (1975, 2001, 2016р.р.). Роботи Яковлевої Л.А. зберігаються в Кіровоградському обласному художньому музеї та багатьох приватних колекціях в Україні та за її межами. Працювала викладачем мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (1996-2009рр.) та відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв (з 1996 року). Л.А. Яковлева працює в напрямку реалістичного мистецтва в традиційних жанрах –
пейзаж, портрет, натюрморт, переважно, в техніках олійного та акварельного живопису. В своїх творах наслідує кращі традиції вітчизняного образотворчого мистецтва. Виставка творів Лариси Яковлєвої представлена в художньо- меморіальному музеї О.Осмьоркіна.

 

АЧКАСОВА Марія Владиславівна – член Національної спілки художників України (м. Южноукраїнськ) – за творчий доробок різних років, що впроваджують основні засади української національної традиції та традиційні жанри образотворчого мистецтва. Кандидатура висунута на здобуття премії громадською спілкою культурних проектів «Ера».

A4kasova copy copy

Ачкасова Марія Владиславівна народилася 31 березня 1987 року в місті Донецьк (де навчалися батьки-художники). На виховання вплинули родинні кіровоградські коріння та природа степів. Закінчила Кіровоградський Державний Педагогічний Університет імені  Володимира Винниченка (2008-бакалавр/викладач образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, 2009 – спеціаліст графічного дизайну, 2010 – магістр педагогічних наук). Член НСХУ з 10.01.2014.
Марія Ачкасова опановує різні техніки, серед яких акварелі, роботи олійного живопису, гравюра, кераміка, писанкарство, роспис по склу, витинанка, мала пластика, фотомистецтво, авторські техніки, сучасні форми мистецтва. Учасниця обласних, всеукраїнських, та міжнародних художніх виставок.
Експонувала персональні виставки в Кіровограді (2011, 2012 р.р., виставка родини Ачкасових – 2012 р.). Приймає участь у виставках кірововоградської секції НСХУ, Кіровоградського обласного художнього музею. Співпрацює з громадською спілкою культурних проектів «Ера». Організатор та учасник виставок творчого об´єднання «Гард». Роботи зберігаються в родині та приватних колекціях в Україні, Італії, Германії, Росії.
Має педагогічний досвід 9 років в КЗ «Дитяча школа мистецтв», м. Южноукраїська (де проживає мати Марії). У роки роботи в школі приймала активну участь в усіх зазодах, виставках, конкурсах, майстер-класах, наздобула премію «Кращий працівник культури», підготувала до вступу у ВНЗ (в тому числі і в КДПУ) більш ніж 30 випускників ЮДШМ, підтримувала високу активність учнів та перемоги у Всеукраїнських конкурсах, проводила виїздні пленери та екскурсії, спец.проекти. Цього року полишила школу для опрацювання масштабного творчого проекту (потребує щоденного багатогодинного фокусування , без відволікання на справи школи). Зараз працює як «вільний художник» в м.Южноукраїську (побутові умови на цей
період не дозволяють працювати за місцем прописки – м. Кіровоград (Кропивницький).
Додатково працює як тренер спортивного танцю, письменик.
В роботах Ачкасової М.В. завжди присутня національна традиція – орнаментика, символіка, колорит. На даний момент художниця працює над поєднанням сучасних технологій /концепцій та української аутентики в просторових інсталяціях та інших творчих проектах. Веде роботу над пошуком меценатів для розвитку мистецтва. Виставку творів Марії Ачкасової можна переглянути в обласному художньому музеї та в художньому салоні.

У номінації “Новітні спрямування”

ОСТРОУХОВ Володимир Іванович - художник (м. Кропивницький) – за творчі доробки і експериментальне новаторство в образотворчому мистецтві нашого краю. Кандидатура висунута на здобуття премії радою Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України.

Ostrouhov

Остроухов Володимир Іванович народився 18 березня 1947 року в с.Хороль Хорольского району Приморського краю (Росія). Закінчив живописне відділення Краснодарського державного художнього училища (1974 р.) (викладачі: Лідія Самокиш, Анатолій Тахтамишев) З 1972 року розпочав творчу діяльність.
З 1974 по 2000 р. працював у Кіровоградських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР (з 1991 року – художньо-виробничий комбінат Кіровоградської організації Спілки художників України).
З 2007 року – пенсіонер.
Володимира Остроухова важко віднести до прибічників конкретного напрямку в живописі. Його твори, які є проявом глибокого внутрішнього світу і непересічної особистості автора, поєднують у собі тенденції світового малярства ХХ століття та постійний пошук нових засобів розкриття художнього образу, є симбіозом психодрами і живого, критичного сприйняття сучасного світу. Нестандартний підхід до композиції,
смілива, віртуозна робота з кольором вирізняють творчість Володимира Остроухова серед його сучасників.
Учасник персональних та групових обласних, всеукраїнських, всесоюзних та
міжнародних художніх виставок.
Більше 10 років працював з видавництвом «Пілігрім» (Москва), серед робіт – ілюстрації до серії «Рифи космосу», до збірок казок О. Афанас’єва та інші. Твори зберігаються в музеях та приватних колекціях України, Росії, Австрії, Італії, Іспанії, Кореї, Польщі, Румунії. Виставку творів Володимира Остроухова (представлені твори з колекції галереї «Єлисаветград») можна переглянути в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна.

У номінації “Мистецтвознавство та історія мистецтв”:

БОСА Ірина Олександрівна – завідуюча науково-дослідного відділу Музею книги і друкарства України (м. Київ) – за підготовку ілюстрованого видання словника-довідника «Митці степової України». Кандидатура висунута рішенням науково-методичної ради Музею книги і друкарства України.

Bosa

Боса Ірина Олександрівна – народилася 23 грудня 1984 року в с.м.т Новгородка Кіровоградської області.
У 2006 році закінчила мистецький факультет Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. У 2014 році закінчила аспірантуру в Інституті мистецтвознавства фольклору та етнології імені М.Т. Рильського НАН України зі спеціалізації «мистецтвознавство». Підготувала дисертаційне дослідження «Художнє життя Єлисаветграду ХІХ – початку ХХ ст.» (керівник: доктор мистецтвознавства Рубан Валентина Василівна). Нині працює завідувачем науково-дослідного відділу Музею книги і друкарства України (м. Київ).
У Музеї проводить широку просвітницьку роботу: бере участь в організації музейних конференцій та фестивалів з історії книгодрукування в Україні, проводить майстер-класи з написання шрифтів, мармурування обкладинок та художнього оформлення книг.

 

АВДЄЄВ Анатолій Миколайович – заступник голови Асоціації польських журналістів ім. Кароля Шимановського, член редколегії журналу «Музеї України» (м. Кропивницький) – за підготовку серії статей, що висвітлюють культурно-мистецьке життя Кіровоградщини. Кандидатура висунута зборами Асоціації польських журналістів ім. Кароля Шимановського та підтримана редакцією журналу «Музеї України».

Avdeev

Авдєєв Анатолій Миколайович народився 21 листопада 1953 року в місті Кіровограді (нині Кропивницький). Після закінчення середньої школи в 1971 році вступив та закінчив у 1976 році Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування (нині КНТУ) за фахом інженер-механік, а також у 1981 році Університет марксизму-ленінізму за спеціалізацією політологія.
З 1977 по 1990 рік працював на різних інженерних та керівних посадах в НПО «Радій» (раніше завод радіовиробів). З 1990 року працював на різних посадах в обкомі профспілки працівників кооперації, в середній школі №22, КДПУ ім. В.Винниченка, Комітеті  виборців України, газетах «Зоря», «Народна газета», «Формула смаку», «Єлисаветградський тиждень», «Наше місто і село». Вперше у ЗМІ почав друкуватися в 80-і роки. Постійно почав друкуватися в 1997 році в газетах «Вечірня газета», «Народне слово», «Думка», «Кіровоградський експрес», «Відомості плюс», «Страна советов», «Наша газета» та інших. З 2001 року друкувався в Інтернет-виданнях «Трибуна», «Форум», «Майдан», «Нова січ». Останнім часом постійно друкується в Інтернет-виданнях «ХайВей», «Альтернативна історія», «Музеї України», «Нова Січ», «Сурма» та інших.

 

ЦУКАНОВ Микола Миколайович – власник приватної галереї «Єлисаветград», почесний член Національної спілки художників України (м. Кропивницький) – за підготовку видань «Лекарство от депрессии», «Провінційна галерея» та серії альбомів «Палітра степового краю». Кандидатура висунута рішенням науково- методичної ради Кіровоградського обласного художнього музею.

Tsukanov

Цуканов Микола Миколайович народився 21 липня 1957 року в м.Кіровоград. Освіта вища. Закінчив Московський лісотехнічний інститут та Кіровоградський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ.З 1975 року розпочав трудову діяльність.
До 2010 року працював на різних посадах в органах місцевого самоврядування, був депутатом Кіровоградської міської ради п’яти скликань та депутатом Кіровоградської обласної ради.
В 2015 році Миколі Цуканову за багаторічну діяльність по пропаганді творчості українських художників та дієву допомогу місцевим художникам було присвоєно звання Почесного члена Національної Спілки художників України. Микола Цуканов довгий час колекціонує твори мистецтва, а саме живопис українських художників. У 2011 році заснував галерею «Єлисаветград». Галерея протягом вже шести років активно співпрацює з художниками, митцями, інтелігенцією не тільки міста і області, а й всієї України. За цей період проведено більше 70 виставок художників і фотохудожників України, демонструвались різноманітні приватні колекції. Декілька років поспіль галерея є ініціатором проведення художніх пленерів в області. Особливе місце
займає організація персональних та колективних виставок художників Кіровоградщини і Кропивницького. У своїй діяльності галерея активно пропагує в Україні і за кордоном творчість
місцевих майстрів. Окрім мистецтва. провідними напрямками діяльності колективу є збереження і популяризація історії міста, створення туристичної привабливості регіону, а також естетичне, культурне виховання підростаючого покоління, створення сприятливої атмосфери для розвитку творчих здібностей дітей та юнацтва. Особливе місце займає започаткований у 2015 році Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Щаслива дитина – квітуча Україна», відмінністю якого є новий підхід до оцінювання робіт. Принцип
«художник – художнику» дає можливість одержати перемогу більшій кількості талановитих дітей різних вікових категорій. Галерея вже давно перетворилась в культурний центр, в якому кожен знайде місце для реалізації свого потенціалу. Микола Цуканов є ідейним натхненником і спонсором серії альбомів «Палітра
степового краю» творів художників Кіровоградщини, книги спогадів Марії Плахотіної «Про людей, про час і про себе», автором книг «Ліки від депресії» та «Провінційна галерея». Два останні видання це своєрідний підсумок діяльності колекціонера-мецената та галереї «Єлисаветград». «Ліки від депресії» - розповіді-замальовки про зустрічі з художниками України, які вплинули на автора, читач знайомиться з «кухнею» відомих живописців. глибше розкриває особистість кожного з них. «Провінційна галерея» - збірка  статей про діяльність галереї «Єлисаветград» перші п’ять років її існування. Книги знайомлять прихильників мистецтва живопису з творчістю цікавих, талановитих художників, популяризують діяльність музеїв, галерей, виставочних залів.
Микола Цуканов відомий в області меценат: більше 20 робіт українськихихудожників та графіків із власної колекції передано ним до фондів обласного художнього музею, художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна, обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського та інших організацій та установ.
Доробки кандидатів у номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв» Ірини Босої, Анатолія Авдєєва та Миколи Цуканова представлені у відділі обласного художнього музею – картинній галереї
Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

Конкурсна комісія запрошує громадськість ознайомитися з творами, висунутими на здобуття премії.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити