На Кіровоградщині просять оголосити 2017 роком Миколи Смоленчука

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 908

Видавництво «Імекс-ЛТД» на знак пошани та з нагоди 90-річчя від дня народження Миколи Смоленчука висунуло ініціативу оголосити 2017 рік – роком Миколи Кузьмовича Смоленчука– знавця, збирача і шанувальника історико-культурних цінностей рідного краю, який посідає особливе місце в культурному просторі Кіровоградщини.

Адже саме завдяки йому маємо меморіальні музеї М. Кропивницького в Бобринці й Кропивницькому на колишній Болотяній, Ю. Яновського в Нечаївці й музей І. Микитенка в с. Рівному, а скільки доклав зусиль, щоб зберегти в нашому місті меморіальний будинок родини Тобілевичів на колишній Знам’янській вулиці, створити музей І. К. Карпенка-Карого у цьому приміщенні. Його письменницька діяльність є окрасою й гордістю української історико-художньої белетристики та художньо-біографічної прози, а науковий внесок в царину історії літератури, театрознавства, літературного й історичного краєзнавства є просто неоціненним: чимало з хрестоматійних нині істин (біографії, витоки особистості, 

творчість М.Кропивницького, І.Тобілевича (Карпенка-Карого), В.Винниченка, багатьох інших діячів української та світової культури й літератури, передусім – А. Фета, чия доля пов’язана з нашим степовим краєм, як і відомості про становлення нашого національного театру, відомого як театр Корифеїв), – вперше були введені до наукового обігу саме ним.

Під роком Миколи Смоленчука мається на увазі проведення різних виставок, книжкових презентацій, творчих вечорів, читань, конференцій, семінарів, присвячених творчості Миколи Кузьмовича Смоленчука.
До того це може послужити хорошою традицією для Степового краю.

У зв’язку з цим, 2 грудня о 16.00 в малому залі облдержадміністрації відбудеться засідання Громадської ради при облдержадміністрації з приводу оголошення 2017 року – роком відомого українського прозаїка та літературознавця Миколи Кузьмовича Смоленчука.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити