Генріх Нейгауз і Єлисаветград: історія та сучасність

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1314

12 квітня 2013 року виповнюється 125 років з дня народження Генріха Густавовича Нейгауза – видатного вітчизняного піаніста і педагога (уродженця міста Єлисаветграда – нинішній Кіровоград).

Враховуючи значний внесок Генріха Нейгауза у вітчизняну та світову музичну педагогіку, школу фортепіанного виконавства, Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм, Державним архівом Кіровоградської області, Народним музеєм Генріха Нейгауза при музичній школі №1 ім. Г.Г.Нейгауза, Кіровоградським музичним училищем та Кіровоградським музеєм музичної культури ім. К.Шимановського створено виставку, присвячену цій знаменній події.

 

Життя і творча діяльність Генріха Нейгауза (1888-1964) розпочалися у нашому краї. З Єлисаветградом-Зінов’євськом пов’язані сорок чотири із сімдесяти шести років його життя (1888 – 1932). Однак, і до своєї смерті, і після неї, Генріх Нейгауз залишився зі своїми земляками. Він дарує нам цікаві мистецькі зустрічі, надихає на творчі звершення.

Мета виставки – висвітлити 125 років, що минули від появи Генріха на світ, до сьогоднішнього дня .
Виставка складається з трьох розділів.

Перший розділ експозиції розповідає про сім’ю Генріха, його дитячі та юнацькі роки, період навчання і початок артистичної діяльності за кордоном, перші роки самостійної творчої та викладацької праці в Єлисаветграді, Тбілісі, Києві. 

Другий – про концертну та педагогічну діяльність в якості професора Московської та Свердловської (під час війни) консерваторій. 

Третій розділ присвячений вшануванню пам’яті майстра та розвитку, завдяки славному імені та магнетизму особи Генріха Нейгауза, музичного життя нашого краю.

Джерельною базою виставки стали експонати основного фонду КОКМ - фотографії, особисті документи Г.Нейгауза, програмки концертів, книги з особистим автографом митця. Державний архів Кіровоградської області надав метричну книгу з записом про народження Г.Нейгауза, документи про діяльність в Єлисаветграді музичної школи його батьків, та про перші роки концертної діяльності Генріха в нашому місті; матеріали музеїв К.Шимановського і Г. Нейгазуза доповнили вистакву архівно – історичними джерелами та речовими пам’ятками родин Нейгаузів та Шимановських.

Виставка розгорнута  у Малому концертному залі Кіровоградського музичного училища.
Термін експонування виставки - 11-14 квітня з 10.00.-17.00.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # леся 11.04.2013, 13:03
цікаво, є на виставці інформація про те, що Нейгауз був репресований сталінським режимом за антирадянщину- відбув допити, катування, вязницю, ссилку
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити