Кіровоград: цікаві міські події з 15 по 21 квітня

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1317

Класичний оперний спів, майстер-класи і виставки, зустрічі з письменниками наступного тижня у Кіровограді. Афіша поповнюється постійно!

 Кінотеатр „ЗОРЯНИЙ” до 17 квітня

«Облівіон» 12.10, 14.20, 18.30, 20.40
«Атака кобри» 10.10, 16.30
«Одним менше» 15.00, 18.20
«Останній дзвоник» 10.30, 20.10, 21.40
«монстри на острові» 12.00, 13.30, 17.00
Кінотетатр „ПОРТАЛ”

Галерея "Єлисаветград"

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ
15 квітня 2013 року о 13.00 у відділі музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» буде презентовано експозицію творів болгарського художника Івана Стоянова в рамках роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Кіровоградщина в українсько-болгарських зв’язках: історія та сучасність».

15 квітня 2013 року об 14.00 буде розгорнуто експозицію дитячих малюнків - вихованців зразкового художнього колективу студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості до Дня землі.

16 квітня 2013 року з 10.00 до 15.00 буде проведено семінар-практикум «Сучасні методи інтерактивної роботи з дитячою, юнацькою та дорослою аудиторією».

18 квітня 2013 року о 10.00 буде презентовано експозицію до відзначення Дня пам’яток історії та культури та проведено відеопрезентацію на тему: «Пам’ятки архітектури України (кін. Х – поч. ХХ ст.)», «Культурна спадщина. Пам’ятки архітектури, містобудування та садово-паркового мистецтва».

18 квітня 2013 року о 11.00 в рамках роботи «Творчої майстерні» буде проведено майстер-клас із писанкарства для слухачів Вищої народної школи Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна».

18 квітня 2013 року о 14.30 у відділі музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» буде здійснюватися показ науково-популярного фільму з мистецької тематики на тему: «Жорж П’єр Серра. Утопія у жовто - гарячих, зелених та пурпурових тонах».

Кіровоградський обласний художній музей запрошує кіровоградців та гостей міста переглянути наступні стаціонарні експозиції: «Сакральне мистецтво», «Західноєвропейське та російське мистецтво XVIII – початку ХХ ст.», експозиційний комплекс декоративно-ужиткового мистецтва, відділ музею – картинну галерею Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».
Окрім постійної експозиції можна побачити:
- виставку творів сакрального мистецтва, переданих до фондів обласного
художнього музею Службою Безпеки України та Національним художнім
музеєм України;
- експозицію голограм «Глодоський скарб» до 50-річчя знахідки найбагатших
поховань 7 ст. н.е. (дорогоцінної зброї та золотих прикрас);
- експозицію, присвячену 115-річчю від дня народження художника-земляка
Гершаника Романа Васильовича (1898-1984);
- експозицію репродукцій творів художника-земляка Амінадава Каневського
(1898-1976) до 115-річчя від дня народження;
- виставку художніх творів «Її величність – жінка!» до Міжнародного
жіночого дня;
- виставку «Італія Петра Оссовського»;
- фотоекспозицію проекту Петра Оссовського «Розписи Ізборської палати до
1150 – річчя слов’яно - російського княжого міста Ізборська»;
- виставку до 120-річчя з дня народження художника-земляка Олександра
Осмьоркіна (1892-1953);
- експозицію до 65-річчя з дня народження першого заступника голови
Кіровоградського земляцтва «Єлисаветград» у м. Москва, лауреата обласної
краєзнавчої премії імені В. Ястребова Віктора Петракова;
- експозицію до Дня захисника Вітчизни;
- експозицію до Міжнародного Дня театру;
- виставку творів до Всесвітнього дня води;
- експозицію до Міжнародного дня лялькаря;
- експозицію «Життя Вітчизні, честь нікому!» до 220-річчя від дня народження декабриста В.Л.Давидова (1793-1855), 225-річчя від дня народження декабриста М.Ф.Орлова (1788-1842) та 215-річчя від дня народження декабриста О.В.Поджіо (1798-1873);
- експозицію, присвячену 125-річчю від дня народження видатного земляка, піаніста Генріха Нейгауза (1888-1964);
- експозицію, присвячену світлій пам’яті художниці Людмили Ходак (1943-2012).
- експозицію, присвячену Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів;
- експозицію творів болгарського художника Івана Стоянова в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Кіровоградщина в українсько-болгарських зв’язках: історія та сучасність»;
- експозицію дитячих малюнків - вихованців зразкового художнього колективу студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості до Дня землі;
- експозицію до відзначення Дня пам’яток історії та культури.

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського
15 квітня о 14.00 у відділі краєзнавства в рамках Програми збереження історичної пам’яті про перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років відбудеться засідання прес-клубу «Стривожену пам’ять – спалах гарячий обпалить». В засіданні візьмуть участь історики КДПУ ім. В.Винниченка; краєзнавці; співробітники обласного краєзнавчого музею; студенти історичного факультету КДПУ ім. В.Винниченка; представники кіровоградських ЗМІ. 

У квітні виповнюється 125 років з дня народження видатного піаніста, музично-громадського діяча, уродженця м. Єлисаветграда – Генріха Нейгауза. Бібліотека приєднується до святкування та запрошує всіх бажаючих 16 квітня на такі заходи:
10.00 перегляд фільму «Майстер Нейгауз» (хол І поверху),
12.30 – презентація книги кандидата мистецтвознавства, викладача музичного училища Марини Долгіх «Нейгауз: варіації на єлисаветградську тему» (відділ мистецтв),
13.30 – лекція-концерт представника піаністичної школи Генріха Нейгауза відомого музичного діяча, професора Юрія Дикого «Парадоксальний Нейгауз» (відділ мистецтв).
Також почне роботу книжково-ілюстративна виставка у двох розділах – «Генріх Нейгауз – сучасний вимір» та «Історія «Нейгаузівських зустрічей» Кіровоград 1988-2013». Виставку організовано спільно з музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського і муніципальним камерним хором – художній керівник та диригент, заслужений діяч мистецтв України Юрій Любович. 

17 квітня о 17.00 у відділ обслуговування користувачів відомий український письменник Андрій Кокотюха (м. Київ) представить увазі кіровоградських читачів свій новий історичний роман «Червоний» та інші книги. Роман А. Кокотюхи «Червоний» вирізняє захопливий динамічний сюжет, легка манера оповіді, притаманна перу відомого майстра детективів.
Запрошуємо на зустрічі всіх, хто цікавиться історичною прозою.
На зустрічі можна буде придбати книги.

Щороку, в третю суботу квітня, коли земля вже готова до весняного оновлення, ми святкуємо День довкілля. Бібліотека також приєднується до святкування та запрошує всіх небайдужих взяти участь у конференції «Земля – наш дім і жити нам у ньому», що відбудеться 18 квітня об 11.00 у відділі документів із економічних, технічних та природничих наук. Головною метою конференції є звернення уваги на стан природи. Конференція проводиться спільно з Кіровоградським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Аварія на ЧАЕС увійшла в історію, як найбільша техногенна катастрофа, що призвела до негативних екологічних та медичних наслідків. Час не загоїв ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу. 18 квітня у відділі обслуговування користувачів відкривається виставка «Відлуння чорного грому», а 26 квітня – виставка-застереження «Цей незаживний опік» у відділ абонемента. Запрошуємо до перегляду!

У суботу, 20 квітня з 10.00 до 18.00 у відділі мистецтв проходитиме низка майстер-класів з оформлення великодніх яєць «Дай Боже весну почать»:
10.00-12.30 – Ольга Коломієць – «Яйце-витинанка»,
11.00-14.00 – Марія Ачкасова – розпис на перепелиних яйцях,
12.30-14.30 – Наталія Федорова – декоративний розпис паперового яйця,
15.00-18.00 – студенти мистецького факультету КДПУ ім.В.Винниченка проведуть майстер-клас, де навчать техніці створення великоднього яйця-шкрябанки.
Участь у майстер-класах – БЕЗКОШТОВНА. З собою мати: папір, клей-олівець, ножиці.

Обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка

16 квітня о 13.00 у відділі популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді відбудеться захід «Чорнобиль - незакінчена історія». На зустріч з молоддю завітають представники обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області - методист Г.Орлова та полковник запасу, старший викладач центру О. Дубенський.

16 квітня об 11.10 працівники відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства запрошують на зустріч з дитячою письменницею Антоніною Царук. Учасники заходу матимуть нагоду поспілкуватися з гостею та познайомитись зі сторінками життя та творчості кіровоградської поетеси.

18 квітня о 17.00 працівники відділу абонементу запрошують на чергове засідання клубу «Ліра». В рамках засідання відбудеться справжнє літературне ток-шоу «Кіровоград літературний на мапі світу». По завершенню заходу усі бажаючи матимуть нагоду поділитися власною творчістю в рамках творчої майстерні.

19 квітня о 14.00 працівники відділу мистецтв запрошують стати учасниками майстер-класу «Українська писанка» з розпису великодніх яєць. В рамках заходу відвідувачі дізнаються історію мистецтва художнього оформлення пташиних яєць, його різновиди (крашанка, дряпанка, крапанка, писанка тощо), технологію розпису. А також кожен бажаючий матиме змогу власноруч виготовити писанку. Майстер-клас проведе працівник відділу мистецтв – Борзенко Наталія.

19 квітня о 13.15 відбудеться майстер-клас «Великодня листівка». В рамках заходу працівники відділу СТТМ навчать усіх бажаючих створювати оригінальні вітальні листівки до свята Великодня.

Протягом тижня відвідайте цікаві книжкові виставки:
з 15 квітня «Заповідники України» (до Дня заповідників і національних парків) (відділ мистецтв);
з 16 квітня «Чорнобиль. Гірка пам’ять і вічний біль» (відділ популяризації книги);
з 18 квітня «Світ астрономії» (до Міжнародного дня астрономії) (відділ абонементу).

Події

17.04 о 17.00 в бібліотеці ім. Д.Чижевського відбудеться зустріч з українським письменником Андрієм Кокотюхою, який привз у Кіровоград книгу присвячену тематиці УПА - роман "Червоний".

Концерти
17 квітня 0 19.00 в концертному залі філармонії "Три королі"
Вартість квитка від 50 до 100 грн.

Театр ляльок
20.04. «Вовченятко з казкової торби» В. Гольцов
21.04. Прем’єрна вистава «Ведмідь-рятівник» Є.Гімельфарб
Початок вистав для дітей – о 12.00 годині

Театр ім. М.Кропивницького
20.04. 0 16.00 «Вісім люблячих дружин»
21.04 12.00 «Золоте курча»
21.04 16.00 «Сорочинський ярмарок»

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити