Дзідзьо в Кіровограді: «Я такий самий, як ви»(ВІДЕО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 10964

14 квітня кіровоградська філармонія приймала на своїй гостинній сцені гурт з Львівщини «Дзідзьо». Що кажете – не знаєте таких? Я, якщо чесно, до цього вечора їх теж не знала, більше того, йти не збиралася. Зовсім невдала афіша – чомусь російськомовна, та ще й назва гурту латиною DZIDZIO – навіювала думку, що це якісь невідомі й чужі...

 koncdzi1Але все ж вирішила дізнатися, хто ж вони такі, ці «DZIDZIO». Швиденько зайшла в Інтернет – виявилося, наші, українські хлопці зі Львівщини, зовсім нещодавно (в 2012 році) випустили свій перший альбом «ХА-ХА-ХА», який виявився настільки вдалим, що усі пісні з нього фактично стали хітами. Грають в стилі «поп», точніше, «комедійний антигламурний поп». Возять із собою ідейного натхненника гурту – кабанчика Мейсона, від чийого імені фронтмен Дзідзьо виголошує монологи (останні завоювали величезну популярність в Інтернеті). «DZIDZIO» мають найбільшу за чисельністю фан-групу Вконтакті – 147 тисяч підписників. Справді, це нереально багато для ще молодого гурту.

В чому ж причина такого шаленого успіху й прориву в медіа-простір? Я ішла на концерт заінтригована.

…І ось на сцену вискакують два хлопці в спортивних костюмах – Юлік і Лесик. Костюми не якісь там, а ретельно продумані: спеціально, щоб для чоловічої половини аудиторії підкреслити всі біцепси і тріцепси, а для жіночої – інші, не менш цікаві частини тіла.

koncdzi2За ними, гордо випнувши вперед неймовірно харизматичне пузо, виплив Дзідзьо. На Західній Україні «Дзідзьо» означає «дід». Тому фронтмен сповідує на сцені відповідний образ: накладна борода і капелюх – його обов’язкові атрибути. На цьому схожість із дідом закінчується. Решта образу – здоровий нехудий хлопака, який любить потрясти усім, що дала йому природа – дуже гармоніює з вищеописаним продуманим спортивним костюмом.

Перша ж пісня дала зрозуміти, що нудно не буде. Море, море, Ялта, Ялта – «і Кіровоград!» – вставляв Дзідзьо. Публіка почала підспівувати й підтанцьовувати. З першої ж пісні! Я побувала на багатьох концертах, але такого ще не бачила.

Прості веселі ритми, звісно, заводять з півоберту. Але, думаю, найбільше приваблює те, що Дзідзьо на сцені – повністю розслаблений. Він просто вийшов і взяв увесь зал голими руками. Точніше, голим пузом, бо вже на другій пісні, розстібнувши кофтинку, поцікався, чи гарне воно, чи достатньо волохате (якраз в міру – скажу я вам). Коли людина настільки вільно себе почуває, ти мимоволі теж перестаєш напружуватися і просто відпочиваєш душею.

koncdzi4Що творилося на сцені далі – важко описати словами. От ви зараз, усі, хто читає, – шкодуйте про те, що не пішли. Дуже шкодуйте. І ловіть будь-яку найближчу нагоду потрапити на концерт «DZIDZIO», бо такої порції позитиву ви точно давно не отримували.

Морально-етичним «безобразієм» можна вважати виконання пісень «Давай з тобою займемося любов’ю» і «Кобіта». Під час першої на сцену були запрошені дві дівчини без комплексів з великими очима, які вистрибували позаду музикантів. У другій брав участь весь зал: чоловіча половина за задумом Дзідзьо кричала «Кобіта…кобіта…кобіта…», а жіноча закінчувала думку «…не дає!». Згодна, пошляки. Але жодної лайки не прозвучало. Така собі здорова сексуальність у чистому вигляді, бо нічого такого брудного вона не навіювала. Навпаки, змусила задуматися – весна ж іде…

koncdzi5Скоро комунікабельна натура артиста не витримала двох порожніх метрів проходу, які відділяли його від публіки, і він усіх позвав танцювати під сцену. І всі пішли. Дзідзьо, співаючи, встигав потиснути кожному руку, в деяких навіть брав телефони і сам себе ними фотографував, з чийогось телефона навіть комусь дзвонив. Словом, творив, як Мікеланджело.

Таке відчуття, що він на концерті зливається з усім: з публікою, з кожною піснею, з кожним відтінком у звучанні. Ви тут, може, подумали, що це село якесь дуркує на сцені? Ні, Михайло Хома (справжнє ім’я Дзідзьо) закінчив дві вокальних школи, має вищу музичну освіту. Командна робота з Юліком і Лесиком – бездоганна. За простими, на перший погляд, мелодіями, стоїть абсолютно професійне виконання. Найменша деталь відшліфована до дрібниць.

Всіх кіровоградців «DZIDZIO» запросили на свій перший стадіонний концерт, який відбудеться у Львові 18 травня.

Наприкінці хлопці грали найхітовіші пісні «Ха-ха-ха», «Каділак», нову пісню 2013 року «Сусіди». Останньою прозвучала у незвичному веселому ритмі пісня «Старі фотографії» «Скрябіна» – Кузьма на початку існування колективу був його продюсером, і саме ця пісня дала гарний початок музичній кар’єрі хлопців.

koncdzi6«Я шо, думаєте, якийсь артист? – сказав Дзідзьо фразу, яка мені добре запам’яталася. – Я такий самий, як і ви. Тож ходімо всі фотографуватися. Інші то, може, за гроші роблять, а ми просто так».

Маю надію, на наших очах росте нове покоління музикантів, які тримають себе ближче до людей, і це входить у моду. Набридли всім ці дешеві понти, на фоні загального рівня життя населення від них уже нудить. Можливо, свою роль тут відіграють соцмережі, де музиканти сьогодні залюбки спілкуються з прихильниками, а може… А може, то просто такі люди, і все тут. Прості, щирі й відкриті.

Дякуємо, вам, хлопці, за подаровані позитивні емоції, за чудовий концерт!

А поки Дзідзьо фотографувався з охочими, поспілкуватися до преси вийшли Юлік і Лесик. В першу чергу пояснили, чому з ними не було кабанчика Мейсона.

    Зараз він вдома, відпочиває, відгодовується. Він буде з нами виступати у Львові 18 травня, тож зараз нехай набирається сил.

–    Юліку, Лесику, ви зараз їздите з концертами по всій Україні. Скажіть, чи відрізняється те, як публіка вас сприймає на Західній та на Східній Україні?

–    Бачите, зараз триває піст, тому на Західній Україні ми намагаємося виступати менше, створюючи такий собі вакуум, щоб потім компенсувати його львівським концертом. А щодо сприйняття, то на Сході нас приймають не менш радісно, ніж на Заході України. Може, навіть, з більшими емоціями, тому що на Сході людям не вистачає такої музики. Нас завжди дивувало, як «Брати Гадюкіни» підкорили собі в більшості російськомовну Східну Україну. Очевидно, це тому, що вони могли передати своєю музикою оте таке потрібне людям відчуття «свого», «рідного», і в своїй творчості ми намагаємося максимально йти тим же шляхом.

–    Як вам публіка в Кіровограді?

–    Дуже гарні й позитивні люди! Нас організатор лякав: «Ой, тяжко вам, хлопці, буде в Кіровограді, там усі такі важкі на підйом»… І що? Неправда то все – всі танцювали і співали, гарно провели час, ми всім дуже вдячні! І що подобається в Кіровограді – тут, порівняно, наприклад, із Донецьком, більшість розмовляє українською мовою, і це дуже приємно.

–    Коли ви пишете пісні, ви розраховуєте на якусь конкретну аудиторію?

–    Якщо раніше ми орієнтувалися на тих, кому більше 12 років, то тепер після якогось нічного виступу в клубі до нас можуть підійти батьки і попросити зробити виступ спеціально для дітей. І ми то робимо! Викидаємо пісні недитячого характеру, робимо програму десь на годину – і приходять мами, з малими діточками на руках, і танцюють, співають, дуже то всьо їх чіпляє.

    Раніше ви називалися і «Sex Shop Boys», й «Істерика». Чому врешті вибрали саме «Дзідзьо»?

–    Розумієте, дзідзьо, тобто дід – це дуже зручний образ. От як дід на селі – він уже достатньо поважний, щоб його всі поважали, і разом з тим може чудити що завгодно, і йому все пробачать.

–    Дзідзьо у вас – шеф, усе тримає в своїх руках?

Лесик:
–    Та чому, зовсім ні. Шеф, швидше, я. Юлік прийшов трохи пізніше, він менший. Але ми всі разом – один колектив, без усяких шефів. Дзідзьо – артист і прекрасна людина, він дійсно оперний співак і при потребі може заспівати так, що мало не здаватиметься. Ми мали різні назви і творили в різних стилях, але врешті прийшли до того, що робить зараз «DZIDZIO» – зрозуміли, що то є біла пляма на екрані, що того дуже не вистачає. Як каже Дзідзьо: «Треба ловити час!»

 

Надія Паливода

Відео: "Гречка"

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+4 # Женя 15.04.2013, 21:56
Жаль,не вдалося потрапити на концерт(((Дзідз ьо приїжджай до Кіровограду ще)))та Олександрії))
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити