Презентація віртуальної виставки картини Івана Тихого відбулася у Кропивницькому (ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 801

10 січня в обласному художньому музеї міста Кропивницький відбулася презентація віртуальної виставки однієї картини українського художника та педагога Івана Тихого «На оновленій землі».

tih

Як повідомив старший науковий співробітник музею Олег Юрченко, даний проект присвячений 90-річчю від дня народження митця.

Довідково

Іван Антонович Тихий народився 10 січня 1927 року в селі Савинці Ізюмського району Харківської області. Перші чотири класи навчався в місцевій сільській школі, а потім родина переїжджає до родичів в Сентянівку Луганської області, де майбутній художник спочатку закінчує «семилітку», а в 1941 році успішно поступає до Луганського художнього училища. Але незабаром навчання було перерване війною. Батько  загинув під Сталінградом, а сам він разом з матір’ю, на плечах якої було ще двоє дітей.

В 1943 році Іван Тихий відновлює навчання в Луганському художньому училищі. Доречи, його дипломною роботою стала картина «Відновлення Донбасу» (1947), тематика якої має дуже символічне та актуальне значення і в наш воєнний час. В 1953 році Тихий закінчує Київський художній інститут.
 З 1964 року і до кінця свого життя був доцентом кафедри живопису, що дало можливість розквітнути ще одному його таланту – педагогічному.

У 1959 році він стає членом Спілки художників СРСР, у 1964 році отримує звання заслуженого діяча мистецтв УРСР. Був також нагороджений почесними грамотами за високу якість роботи по оформленню експозиції Виставки передового досвіду в народному господарстві УРСР (1959), за активну участь в
декаді української літератури та мистецтва (1960), і навіть - Грамотою Президії Верховної Ради УРСР (1960).

Сучасники художника характеризували його як вдумливого портретиста та майстра ліричного пейзажу.

«Життя художника – то ціла поема» - так зазначила одного разу сестра майстра Лідія Антонівна Тиха.

«Іван Тихий був майстром живопису і малюнку високого класу, людиною високої духовної культури та великої працездатності» - писав про художника його сокурсник і колега по роботі, український живописець Юлій Миколайович Ятченко.

У своїх численних картинах, які можна вважати дзеркалом тогочасної епохи, він неухильно
дотримувався принципів реалістичного композиційного мислення та високої ліричності кольорів. Відображував трудові будні радянських людей, ліричні образи природи Слобожанщини, віддав належне патріотичній тематиці.

Іван Тихий працював в напрямку станкового живопису, ставши автором чисельних пейзажів, портретів та тематичних картин, серед яких – «Щасливий батько» (1951), «Прийом у піонери» (1953), «Материнство» (1957), «Лелеки» (1960), «Рідна земля» (1963), «На Тарасовій горі» (1963), «Вічний вогонь» (1964-1965), «Жменя землі» (1967), «У Смольний» (1970), «Здраствуй Славутич» (1975).

Окрім інституту Іван Антонович тривалий час працював у художній школі, ілюстратором у журналі «Барвінок», оформлював обкладинки книг. І при цьому - талановитий наставник, який виховав цілу плеяду відомих живописців.

Помер художник 27 квітня 1982 року у місті Києві і був похований на Байковому кладовищі. Але залишились його життєстверджуючі картини, які на сьогодні є складовою музейних колекцій та чисельних приватних збірок України та інших європейських країн.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити