Культура

Куратори «Гогольфесту» допоможуть в організації мистецького фестивалю в Кропивницькому - Євген Нищук

. 2326

Орієнтовно з 28 вересня по 6 жовтня у Кропивницькому вперше може відбутись всеукраїнський мистецький фестиваль, на який планують витратити близько 7 млн грн.

17198246 10202806423517510 1145121815 n copy

Про те, що зараз відбуваються такі перемовини, сьогодні повідомив міністр культури Євген Нищук під час прес-конференції в обласному центрі.

 Сьогодні міністр зустрівся з творчою інтелігенцією міста, аби почерпнути ідеї для майбутнього фестивалю. 

Кінцеву концепцію заходу планують розробити вже до кінця місяця, щоб театр і філармонія могли наперед планувати свій театральний сезон.

Основний акцент планують зробити на театрі, проте долучити і інші види мистецтва.

«Це абсолютно природно, коли в рамках театрального фестивалю може бути пленер. Коли танець може не просто бути як хореографія, а як сценічний танець, який зараз дуже поширений, завдяки якому квитків не можуть дістати на хореографічні театральні вистави Раду Поклітару. Якби місцева хореографічна школа у цьому проявилася, що тут поганого? Для фахівців може бути круглий стіл: для театральних критиків, менеджерів», - зазначив Нищук, - «Можливо гостями фестивалю стане «Червона рута» чи «Гогольфест», який напередодні, до 17 вересня, в Києві проводитиме великий фестиваль на який приїздять відомі театри з інших країн, зокрема Скандинавії, Франції. Можливо б вони залишились. Але це все логістична історію, яку варто продумати».

Відкритим залишається питання команди культурних менеджерів, що опікуватимуться фестивалем.
За словами міністра, з організацією мистецького фестивалю в Кропивницькому проситимуть допомогти культурних менеджерів ГогольFEST.

«Не хочеться, щоб відомий фестиваль підім’яв під себе те, що планується зараз. Ми насправді спілкувались із менеджментом Гогольфесту. Вони готові допомогти. Повністю надавати їм можливість працювати тут – це означає повністю повторити Гогольфест. Але вони можуть поділитись досвідом. Так само як оновлена спілка театральних діячів України. Вона могла б долучитись до відбору робіт, які могли б приїхати», - повідомив Міністр культури.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама