Культура

Як знайти себе через ази акторського ремесла - набір у молодіжну студію "Світлоколо"

. 947

Студентський вік - актуальний час базових життєвих накопичень, що розгортається далеко за порогом власної домівки, ніби проливаючись крізь шлюзи батьківської опіки й досвіду. Ми "початкуємо" життя в чистому вигляді - на свій смак і ризик. Мабуть, слушною є думка про те, що основний добуток цього періоду  не в кількості дипломів про вищу освіту і навіть не в їхньому кольорі, а в умінні домовлятися з великим світом знайомих, друзів і поки що безіменних подорожніх, котрі тільки готуються виконати своє соло в постановці вашого життя...

Проект молодіжної студії театралізованих масових видовищних заходів "Світлоколо", що нині працює за підтримки Кіровоградського міського Будинку вчителя, а також обласного краєзнавчого музею, розроблявся на  запит з боку міської молоді мати творче, емоційно насичене, частково масове, а головне – пов’язане із прицільним вивченням власної натури та психології колективу, дозвілля. Людмила Борисенко, художній керівник студії,  розв’язує ці задачі засобами позитивної психології (командні ігри, тренінгові вправи, індивідуальні заняття), а також світлої, безкорисливо усміхненої мудрості слов’ян-язичників, що відбилася в алегоричній мові міфу."Моделюючи образ чужої свідомості, проникаючи в чужі думки та інтонації, - переконує керівник проекту, - ми, безумовно, знаходимо в собі щось таке корисне, на що не сподівалися раніше. Приміром, ви не вмієте "постояти за себе", друзі вами нехтують, а на базарі - обраховують... Робота над роллю героя-авантюриста помітно додасть впевненості, навчить чітко промовляти потрібні слова в таких ситуаціях". Відповідно, програма навчального курсу студії являє собою адаптований сплав елементів літературної освіти (міфологія та вчення про художню фігуру, прийом, а також способи їхньої інтерпретації ) та культурології, езотерики (вчення про чакри, циркуляцію енергетичних потоків), основ акторської дикції, пантоніми, а узвичаєною заліковою формою таких занять є підготовка та проведення театралізованого дійства за мотивами відомої казки, легенди, нерідко із актуалізацією пересічних болісних ситуацій все-таки спільного життя акторів і глядацької зали. Хоча приводів заявити про себе весело значно більше - у скарбничці трупи вже є Свароже коло, Івана Купайла, Свято Калити, Новий рік.

Найближчим часом колектив «Світлокола» сподівається роздобутися на "свіжу кров". Набір нових слухачів та акторів відбуватиметься до 10 грудня 2011 року кожного понеділка та середи о 17.30 у приміщенні міського Будинку вчителя (вул. Дворцова, 20).

Валентина Головань

Поширюйте

Коментуйте


Реклама