У Кропивницькому відкрили виставку, присвячену трьом святам травня (ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1006

12 травня 2017 року в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто незвичайну виставку «Травневий вернісаж», оригінальність якої полягає в тому, що вона має кілька тематичних спрямувань, кожне з яких заслуговує на окрему повноцінну виставку.

свят1

Характерною ознакою виставки «Травневий вернісаж» є її європейське спрямування, адже всі три свята, на честь яких розгорнуто виставку, прийшли до нас з Європи.

Окремий тематичний блок виставки складають художні твори, присвячені світлому родинному святу – Дню матері, яке відзначається в багатьох країнах світу, набувши міжнародного характеру.

свят2

Першим це свято почали відзначати в Англії, у якій вже в ХVII-ХVIII століттях існувала так звана Материнська неділя – четверта неділя Великого посту, під час якої вшановували усіх англійських матерів. На початку ХХ століття рух за відзначення Дня матері активізувався на теренах США, внаслідок чого 8 травня 1914 року Конгрес цієї країни офіційно оголосив другу неділю травня національним святом – Днем матері. Цей почин підхопили у різний час 85 країн світу, ще 30 країн відзначають День матері в інші дні.

Щодо нашої держави, то вона приєдналася до відзначення Дня матері в 2000 році. Згідно традиції більшості країн відзначати цей день у другу неділю травня в цьому році українці отримають можливість привітати своїх матерів та висловити їм свою шану і вдячність саме 14 травня.
Даній тематиці присвячені роботи невідомого художника «Жінка з немовлям» (ХІХ століття), Юрія Іванова «На балконі» (1978), Ігоря Смичека «Дитя і мати» (2004), Володимира Остроухова «Голубий день» (початок ХХІ століття), Анатолія Янєва «Молода мати» (2009).
Особливою є робота Степана Ніколенка «Горе матері» (1999), яка, будучи написана задовго до війни, є на сьогодні неймовірно актуальною.

Ряд картин виставки присвячені ще одному дуже важливому і необхідному святу – Міжнародному дню музеїв.

Будучи започаткованим у 1977 році, це свято відзначається щорічно 18 травня, у цей день більшість музеїв працюють безкоштовно, влаштовуючи для відвідувачів чисельні мистецькі акції, однією з яких стала так звана «Ніч музеїв» - калейдоскоп театралізованого дійства, концертних номерів, цікавих майстер-класів тощо. Це чудова можливість для музейного закладу заявити про себе як кажуть «у весь голос», презентувати найкращі свої експонати, розкрити свій багатющій мистецький потенціал, вразити відвідувача різноманітними креативними ідеями, налагодити творчі зв’язки, збагатитися досвідом інших музеїв тощо.

свят5

Відвідувач виставки «Травневий вернісаж» зможе побачити картини, які презентують справжні музейні храми нашого краю - М.Когана-Шаца «Садиба Івана Карповича Карпенка-Карого на хуторі «Надія» (1982), Леоніда Бондаря «Обласний художній музей» (2002), «Краєзнавчий музей» (2006) та «Обласний художній музей» (2006), Сергія Шаповалова «Рання весна. Будинок Ельворті» (2003) та «Хутір «Надія». Осінь» (2008), Михайла Надєждіна «Сонячне світло» (2007), Андрія Надєждіна «Свята Покрова над хутором «Надія» (2007) та «Зорі над хутором «Надія» (2007), Ігоря Смичека «Музей Тобілевичів в Арсенівці» (2007), Марії Липи «Обласний художній музей» (2007), Анатолія Кімнатного «Кіровоградський обласний художній музей» (2010).

Ну і як же обійтись без відзначення Дня Європи, яке в умовах чергового відродження нації та суворих воєнних реалій має для України особливо важливе значення. Доречи, Україна – єдина держава, яка не будучи членом Євросоюзу, відзначає День Європи на державному рівні. Починаючи з 2003 року українці святкують День Європи у третю суботу останнього весняного місяця, яка в цьому році припадає на 20 травня.

свят3

Подорож країнами Європи нам дарують чудові твори виставки – Сергія Дриги «Ранок в Антверпені» (1999), «Коли місто спить» (1999), «Вогні Валкенбурга» (1999), «Сузір’я дахів» (2001), «Чаклунка ніч» (2005) та «Історія Сопрано. Краків» (2005), Анатолія Горбенка «Святі місця Флоренції» (1999), Степана Ніколенка «Клісон. Стара фортеця» (2000), Леоніда Корнєєва «Прага. Міст через річку Влтаву» та «Прага. Карлів Міст через річку Влтаву», Володимира Білоуса «Рим. Міст Святого Янгола» (2014), «Рим. Форум» (2014) та «Рим. Колізей» (2014).

Олег Юрченко – завідуючий відділом туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи
Кіровоградського обласного художнього музею

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити