Збірка поезії дев'ятикласника з Кропивницького відправиться на передову (ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1570

19 травня у НВО №31 відбулася презентація збірки поезії «Якби в мене були крила» (2017) молодого поета Дениса Бірзула. Автору лише п’ятнадцять років і навчається в дев’ятому класі. До речі, це вже друга збірка школяра.

Перша – «А війну розітру в долоньці» - вийшла у 2016-му році. Друга не забарилася. Збірку видано ТОВ «Імекс-ЛТД» накладом у тисячу екземплярів.

На початку презентації юнак подякував тим, завдяки кому побачили світ його нові поезії: директору НВО, спонсорів (свої імена вони попросили втаємничити) та мамі, Наталії Володимирівні. Денис прочитав присвячений їй вірш зі збірки.

Пише Денис із 7-8-річного віку. Чи пам’ятає він, яка поезія була першою? Мама точно пам’ятає. Це був вірш «Сонечко, річечка, мама».

Якось на уроці з української літератури (Денис тоді був у сьомому класі) вивчали вірш «Крила» Л. Костенко і вчителька запитала у дітей: «А що б ви зробили, якби у вас були крила?». Юний поет згодом відповів на це запитання віршем, який дав назву збірці. Денис написав, що він накрив би солдат крилом, «Щоб не вбила куля їх у лиху годину».

Згодом з’явилась збірка.

Поезії у більшості своїй присвячені бійцям АТО, волонтерам, тим, хто чекає на воїнів удома: матерям, батькам, дружинам, нареченим. Майже всі ці вірші «виросли» з якихсь конкретних історій, подій, пов’язаних із війною на Сході. Серед поезій – «Кіборги». «Про третій полк», «Сивий батько думає про сина», «А зорі в нас тихі…», «Іде війна», «Волонтеру», «Чекає дівчина дзвінка».

До збірки ввійшло багато віршів, присвячених Україні: «Все це ти - моя Україно!», «За Україну помолюсь», «Рідна Батьківщина», «Боже єдиний, храни Україну». Не оминув увагою юнак і місто, в кому живе («Рідне місто»).

Головні почуття, які пронизують збірку, - це ненависть до війни та непохитна віра в те, що мир переможе.
На презентації, як і повинно бути, лунали вірші зі збірки. Частину декламував сам автор, частину – шкільні друзі. А один вірш – «Синку, вставай» - прочитав колишній військовий Сергій Ткаченко. Сергій подарував юному колезі по перу свою нову книжку. Такий же подарунок зробила Денису й його науковий керівник, викладач Кіровоградського відділення МАНу Надія Частакова. (До речі, саме вона стала редактором збірки дев’ятикласника).

У перервах між декламуванням віршів лунали пісні патріотичної тематики, а зразковий хореографічний ансамбль «Надія» навчального закладу показав два танці. Серед виконавців одного з них був Денис. Виявилося, що він танцює так само добре, як і римує.

Презентація нової збірки стала для її автора, без перебільшення, зоряним часом. Від почув на свою адресу багато теплих і щирих слів. Дорослі дякували Денису за його вірші. Говорили, що вони є великою підтримкою для наших бійців на передовій. Що Денис, незважаючи на свої молоді роки, - особистість. Що крила, про які юнак пише у своєму вірші, він уже має. Бажали нових творчих успіхів і високого польоту.
Сімсот екземплярів Денисової збірки (ії назвали кишеньковою за малоформатність, що дуже зручно для використання в воєнних умовах) вже ближчим часом буде доставлено бійцям на передову. Щоб вони знали: про них пам’ятають, люблять, на них із великим нетерпінням чекають удома. Частина збірок надійде у госпіталі, де лікуються наші захисники, військові частини, ГО «Бойове братство», Спілку ветеранів АТО.
О. Бондаренко

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити