Культура

Збірка поезії дев'ятикласника з Кропивницького відправиться на передову (ФОТО)

. 3565

19 травня у НВО №31 відбулася презентація збірки поезії «Якби в мене були крила» (2017) молодого поета Дениса Бірзула. Автору лише п’ятнадцять років і навчається в дев’ятому класі. До речі, це вже друга збірка школяра.

Перша – «А війну розітру в долоньці» - вийшла у 2016-му році. Друга не забарилася. Збірку видано ТОВ «Імекс-ЛТД» накладом у тисячу екземплярів.

На початку презентації юнак подякував тим, завдяки кому побачили світ його нові поезії: директору НВО, спонсорів (свої імена вони попросили втаємничити) та мамі, Наталії Володимирівні. Денис прочитав присвячений їй вірш зі збірки.

Пише Денис із 7-8-річного віку. Чи пам’ятає він, яка поезія була першою? Мама точно пам’ятає. Це був вірш «Сонечко, річечка, мама».

Якось на уроці з української літератури (Денис тоді був у сьомому класі) вивчали вірш «Крила» Л. Костенко і вчителька запитала у дітей: «А що б ви зробили, якби у вас були крила?». Юний поет згодом відповів на це запитання віршем, який дав назву збірці. Денис написав, що він накрив би солдат крилом, «Щоб не вбила куля їх у лиху годину».

Згодом з’явилась збірка.

Поезії у більшості своїй присвячені бійцям АТО, волонтерам, тим, хто чекає на воїнів удома: матерям, батькам, дружинам, нареченим. Майже всі ці вірші «виросли» з якихсь конкретних історій, подій, пов’язаних із війною на Сході. Серед поезій – «Кіборги». «Про третій полк», «Сивий батько думає про сина», «А зорі в нас тихі…», «Іде війна», «Волонтеру», «Чекає дівчина дзвінка».

До збірки ввійшло багато віршів, присвячених Україні: «Все це ти - моя Україно!», «За Україну помолюсь», «Рідна Батьківщина», «Боже єдиний, храни Україну». Не оминув увагою юнак і місто, в кому живе («Рідне місто»).

Головні почуття, які пронизують збірку, - це ненависть до війни та непохитна віра в те, що мир переможе.
На презентації, як і повинно бути, лунали вірші зі збірки. Частину декламував сам автор, частину – шкільні друзі. А один вірш – «Синку, вставай» - прочитав колишній військовий Сергій Ткаченко. Сергій подарував юному колезі по перу свою нову книжку. Такий же подарунок зробила Денису й його науковий керівник, викладач Кіровоградського відділення МАНу Надія Частакова. (До речі, саме вона стала редактором збірки дев’ятикласника).

У перервах між декламуванням віршів лунали пісні патріотичної тематики, а зразковий хореографічний ансамбль «Надія» навчального закладу показав два танці. Серед виконавців одного з них був Денис. Виявилося, що він танцює так само добре, як і римує.

Презентація нової збірки стала для її автора, без перебільшення, зоряним часом. Від почув на свою адресу багато теплих і щирих слів. Дорослі дякували Денису за його вірші. Говорили, що вони є великою підтримкою для наших бійців на передовій. Що Денис, незважаючи на свої молоді роки, - особистість. Що крила, про які юнак пише у своєму вірші, він уже має. Бажали нових творчих успіхів і високого польоту.
Сімсот екземплярів Денисової збірки (ії назвали кишеньковою за малоформатність, що дуже зручно для використання в воєнних умовах) вже ближчим часом буде доставлено бійцям на передову. Щоб вони знали: про них пам’ятають, люблять, на них із великим нетерпінням чекають удома. Частина збірок надійде у госпіталі, де лікуються наші захисники, військові частини, ГО «Бойове братство», Спілку ветеранів АТО.
О. Бондаренко

Поширюйте

Коментуйте


Реклама