файно сусід

Презентували книгу Миколи Смоленчука про життя Марка Кропивницького

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 3134

 

Сьогодні, 29 червня, у Кропивницькому відбулась презентація книги Миколи Смоленчука "Степи полинові", присвячену життю і творчості Марка Кропивницького.

 

 

Мала зала театру імені Кропивницького була заповнена вщерть: крім того, що всі місця були зайняті, охочі подивитися стояли при вході.

Презентація почалася з театралізованого дійства від акторів театру, які показали уривок з життя Марка Кропивницького, розказали про зародження першого в Україні професійного театру. Це дало змогу глядачам поринути у атмосферу тієї епохи, налаштуватися на презентацію книги.

Модератором зустрічі виступив Олег Бабенко, директор Державного архіву у Кіровоградській області.

"Ми спочатку видали "Білі банкетики", потім - "Смутну добу". Минулого року я близько познайомилася з творчість Смоленчука і ми вступили з ініціативою оголосити 2017 рік - роком Смоленчука на Кіровоградщині.
"Степи полинові", на мій погляд, той роман, який має бути в кожній школі, родині, в кожному учбовому закладі", -  розповіла Тамара Саміляк, директор видавництва "Імекс ЛТД", у якому вийшла книга,

 

Довідка. Письменник Микола Смоленчук народився 3 липня 1927 року в Бобринеці. Підлітком зазнав страхіть фашистських концентраційних, а згодом і радянських («трудова армія» на металургійному заводі в місті Добрянка) фільтраційних таборів, про що написав у незавершеній трилогії, започаткованій автобіографічним романом «Сиве покоління».

Навчався у Бобринецькому сільськогосподарському технікумі та на філологічному факультеті Кіровоградського педінституту, який закінчив у 1954 році. Працював учителем та директором школи на Кіровоградщині та Черкащині.

У 1963 році за рекомендацією Максима Рильського вступив до Спілки письменників України, протягом тривалого часу був єдиним її членом у Кіровограді.

Микола Смоленчук викладав у Кіровоградському та Луцькому (де завідував кафедрою української літератури) педінститутах. Кандидат філологічних наук, доцент.

У 1972 році був звинувачений у «буржуазному націоналізмі» та зазнав переслідування у зв'язку з цим - його на півтора десятиліття вилучили з активного громадського та літературного життя.

Життя М.Смоленчука передчасно завершилося 12 січня 1993 року після тривалої виснажливої хвороби.

Автор історичних повістей «Степи полинові» (1961), «Степівчани» (1963); «Родня» (1968); нарисів «Хутір Надія», «Кіровоград» (1967); романів «Сиве покоління» (1965), «Ой, літав орел» (1969), «Білі бланкети» (1985), нарисів «Хутір Надія» (1967), «Кіровоград» (1967); наукової розвідки «Марко Кропивницький і його рідний край» (1971) та майже сотні наукових, науково-популярних і методичних (про передовий досвід найкращих учителів-словесників) статей, краєзнавчих розвідок і нарисів, зокрема, присвячених театру корифеїв та його діячам.

 

Книгу можна взяти у біліотеках або придбати у всіх книжкових магазинах нашого міста.

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити