Сьогодні, 29 червня, у Кропивницькому відбулась презентація книги Миколи Смоленчука "Степи полинові", присвячену життю і творчості Марка Кропивницького.
Мала зала театру імені Кропивницького була заповнена вщерть: крім того, що всі місця були зайняті, охочі подивитися стояли при вході.
Презентація почалася з театралізованого дійства від акторів театру, які показали уривок з життя Марка Кропивницького, розказали про зародження першого в Україні професійного театру. Це дало змогу глядачам поринути у атмосферу тієї епохи, налаштуватися на презентацію книги.
Модератором зустрічі виступив Олег Бабенко, директор Державного архіву у Кіровоградській області.
"Ми спочатку видали "Білі банкетики", потім - "Смутну добу". Минулого року я близько познайомилася з творчість Смоленчука і ми вступили з ініціативою оголосити 2017 рік - роком Смоленчука на Кіровоградщині.
"Степи полинові", на мій погляд, той роман, який має бути в кожній школі, родині, в кожному учбовому закладі", - розповіла Тамара Саміляк, директор видавництва "Імекс ЛТД", у якому вийшла книга,
Довідка. Письменник Микола Смоленчук народився 3 липня 1927 року в Бобринеці. Підлітком зазнав страхіть фашистських концентраційних, а згодом і радянських («трудова армія» на металургійному заводі в місті Добрянка) фільтраційних таборів, про що написав у незавершеній трилогії, започаткованій автобіографічним романом «Сиве покоління».
Навчався у Бобринецькому сільськогосподарському технікумі та на філологічному факультеті Кіровоградського педінституту, який закінчив у 1954 році. Працював учителем та директором школи на Кіровоградщині та Черкащині.
У 1963 році за рекомендацією Максима Рильського вступив до Спілки письменників України, протягом тривалого часу був єдиним її членом у Кіровограді.
Микола Смоленчук викладав у Кіровоградському та Луцькому (де завідував кафедрою української літератури) педінститутах. Кандидат філологічних наук, доцент.
У 1972 році був звинувачений у «буржуазному націоналізмі» та зазнав переслідування у зв'язку з цим - його на півтора десятиліття вилучили з активного громадського та літературного життя.
Життя М.Смоленчука передчасно завершилося 12 січня 1993 року після тривалої виснажливої хвороби.
Автор історичних повістей «Степи полинові» (1961), «Степівчани» (1963); «Родня» (1968); нарисів «Хутір Надія», «Кіровоград» (1967); романів «Сиве покоління» (1965), «Ой, літав орел» (1969), «Білі бланкети» (1985), нарисів «Хутір Надія» (1967), «Кіровоград» (1967); наукової розвідки «Марко Кропивницький і його рідний край» (1971) та майже сотні наукових, науково-популярних і методичних (про передовий досвід найкращих учителів-словесників) статей, краєзнавчих розвідок і нарисів, зокрема, присвячених театру корифеїв та його діячам.
Книгу можна взяти у біліотеках або придбати у всіх книжкових магазинах нашого міста.
- Літаки, дрони і парашутисти: авіафестиваль відбувся на Кіровоградщині (ФОТО)
- Три бібліотеки Кіровоградщини безкоштовно отримають книги поезії від "Видавництва Старого Лева"
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте