файно

Культура

Презентували книгу Миколи Смоленчука про життя Марка Кропивницького

. 4128

 

Сьогодні, 29 червня, у Кропивницькому відбулась презентація книги Миколи Смоленчука "Степи полинові", присвячену життю і творчості Марка Кропивницького.

 

 

Мала зала театру імені Кропивницького була заповнена вщерть: крім того, що всі місця були зайняті, охочі подивитися стояли при вході.

Презентація почалася з театралізованого дійства від акторів театру, які показали уривок з життя Марка Кропивницького, розказали про зародження першого в Україні професійного театру. Це дало змогу глядачам поринути у атмосферу тієї епохи, налаштуватися на презентацію книги.

Модератором зустрічі виступив Олег Бабенко, директор Державного архіву у Кіровоградській області.

"Ми спочатку видали "Білі банкетики", потім - "Смутну добу". Минулого року я близько познайомилася з творчість Смоленчука і ми вступили з ініціативою оголосити 2017 рік - роком Смоленчука на Кіровоградщині.
"Степи полинові", на мій погляд, той роман, який має бути в кожній школі, родині, в кожному учбовому закладі", -  розповіла Тамара Саміляк, директор видавництва "Імекс ЛТД", у якому вийшла книга,

 

Довідка. Письменник Микола Смоленчук народився 3 липня 1927 року в Бобринеці. Підлітком зазнав страхіть фашистських концентраційних, а згодом і радянських («трудова армія» на металургійному заводі в місті Добрянка) фільтраційних таборів, про що написав у незавершеній трилогії, започаткованій автобіографічним романом «Сиве покоління».

Навчався у Бобринецькому сільськогосподарському технікумі та на філологічному факультеті Кіровоградського педінституту, який закінчив у 1954 році. Працював учителем та директором школи на Кіровоградщині та Черкащині.

У 1963 році за рекомендацією Максима Рильського вступив до Спілки письменників України, протягом тривалого часу був єдиним її членом у Кіровограді.

Микола Смоленчук викладав у Кіровоградському та Луцькому (де завідував кафедрою української літератури) педінститутах. Кандидат філологічних наук, доцент.

У 1972 році був звинувачений у «буржуазному націоналізмі» та зазнав переслідування у зв'язку з цим - його на півтора десятиліття вилучили з активного громадського та літературного життя.

Життя М.Смоленчука передчасно завершилося 12 січня 1993 року після тривалої виснажливої хвороби.

Автор історичних повістей «Степи полинові» (1961), «Степівчани» (1963); «Родня» (1968); нарисів «Хутір Надія», «Кіровоград» (1967); романів «Сиве покоління» (1965), «Ой, літав орел» (1969), «Білі бланкети» (1985), нарисів «Хутір Надія» (1967), «Кіровоград» (1967); наукової розвідки «Марко Кропивницький і його рідний край» (1971) та майже сотні наукових, науково-популярних і методичних (про передовий досвід найкращих учителів-словесників) статей, краєзнавчих розвідок і нарисів, зокрема, присвячених театру корифеїв та його діячам.

 

Книгу можна взяти у біліотеках або придбати у всіх книжкових магазинах нашого міста.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама