Культура

Літаки, дрони і парашутисти: авіафестиваль відбувся на Кіровоградщині (ФОТО)

. 8983

 

Сьогодні, 1 липня, у Малій Висці на навчальному аеродромі Кіровоградської льотної академії НАУ відбувся авіафестиваль «Вись-2017». Тут він проходить другий рік поспіль і став уже традиційним.

 

Подивитись на авіашоу зібралось близько трьох тисяч любителів авіації, місцевих мешканців, представників влади і гостей міста, які прибули не лише з Кіровоградщини, а й з різних куточків України.

Під час урочистої частини було представлено макет літака Кудашева, виготовлений керівниками гуртків науково-технічного напрямку ДЮЦ «Вись». Після цього гості фестивалю мали змогу спостерігати за демонстраційними польотами літаків малої авіації та показовими стрибками з парашутом. Також була представлена експозиція літаків сільськогосподарської авіації, біля яких усі бажаючі фотографувалися, а найсміливіші могли навіть політати.

Любителі більш інноваційної техніки могли вболівати за перегонами дронів, який в Малій Висці проводився вперше. Як повідомив один із організаторів Чемпіонату України з дрон-рейсінгу Олексій Єрмілов, у змаганнях взяло участь близько 40 команд з різних міст України: Одеси, Харкова, Дніпра, Кролівця, Рівного, Кропивницького, Сум, Запоріжжя та інших. Найстаршому пілоту 47 років, а наймолодшому - лише вісім. Кожен із учасників виготовляв дрон під себе.

«Свій дрон я виготовляв самостійно. Він зроблений по запчастинах. Окремо куплялися всі частини, потім складались і налаштовувались. Дрон має 4 двигуна, 4 регулятора, мозок, який відповідає за керування двигуна, також є камера, яка передає сигнал. А бачу я все через спеціальні окуляри», - поділився 20-річний учасник дрон рейсінгу Олександр Альошин із Києва.

Окрім розважальних заходів у рамках фестивалю сьогодні був підписаний меморандум про співпрацю Кіроваградської льотної академії Національного авіаційного університету та Маловисківської міської ради, що передбачає розбудову посадкового майданчика Малої Виски, аби надалі він отримав статус аеродрому з правом виконання авіаційних перевезень.

Фото Тетяна Кострицька

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама