Культура

Ільїнський дракон просурмить ще влітку, або Пам'ятка для тих, хто бажає знятися у "масовці"

. 1474

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Ільїнський дракон просурмить ще влітку, або Пам'ятка для тих, хто бажає знятися у "масовці"

9 грудня 2011 року у Білому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з нагоди завершення зйомок стрічки "Синдром дракона" відбулася офіційна прес-конференція, головними доповідачами на якій були продюсерсько-режисерська група проекту (сценарист та виконавчий продюсер - Юрій Смірнов, співавтор - Вадим Мурований) та губернатор Кіровоградської області  Сергій Ларін.

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Ільїнський дракон просурмить ще влітку, або Пам'ятка для тих, хто бажає знятися у "масовці"

Нагадаємо: сюжетна колізія фільму розгортається головним чином довкола фігури кіровоградського "мільйонера-підпільника", збирача антиквару та предметів мистецтва Олександра Ільїна. Дворянин за походженням (мати Ільїна - за дівоцтва Наталя Василівна Корсакова - після революції взяла шлюб із звичайним ливарем), загалом людина високої побутової культури та ерудиції, життя провадив скромне, анкетно-вивірене, цілком відгородившись навіть від приємних його складових, як, наприклад, сім'я чи відпочинок з друзями; і лише окремі епізоди не монтувались із біографією електрика районного ЖЕКу - арешт за звинуваченням у груповому пограбуванні, несподівано швидке звільнення, таємничі поїздки до

Москви та у Прибалтику...

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Ільїнський дракон просурмить ще влітку, або Пам'ятка для тих, хто бажає знятися у "масовці"

Після смерті Ільїна у 1993 році, його коштовна колекція перейшла в державну власність, зважаючи на відсутність заповіту чи будь-яких договорів дарування на користь приватних осіб. Ці часи музейні працівники міста і краєзнавці досі згадують із виразом захвату у побільшених зіницях, адже процедури опису, експертної оцінки відібрали не один день. Основний сегмент зібрання склали ікони та вироби сакрального мистецтва (відомо, що Ільїн сам писав ікони та виготовляв для них елементи оздоби - середники і наріжники), стародруки святих книг, робочі зошити та ескізи видатних представників церковного розпису Росії. Чисельно значною є також експозиція меблів, кабінетної скульптури, столового срібла (із фірмовими логотипами постачальників імператорських дворів Європи) та виробів із слонової кістки.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Ільїнський дракон просурмить ще влітку, або Пам'ятка для тих, хто бажає знятися у "масовці"

"Історія про Ільїна, - коментує автор сценарію та виконавчий продюсер кінопроекту "Синдром дракона" Юрій Смірнов, - це частина сучасного міського міфу; те, що в принципі сприяє розвиткові поняття "громадськість", допомагає подолати шкідливе бачення себе як провінціалів. Будь-який міф підживлюється вигадкою, тому, вкотре згадуючи про скарби мовчазного електрика, ми передусім шукаємо кінці великим авантюрам".

 

На підтвердження цих слів журналістам було продемонстровані уривки з фільму - зокрема ті, що зняті на тлі старовинних забудов Кіровограда, промислових корпусів найбільших заводів та фабрик. Вочевидь, під час розробки концепції образу Ільїна, способи організації сюжетної колізії, автори проекту реанімували чутки про його кримінальну кар’єру на посаді держателя "общака".

Глядачам обіцяно піднести якісний продукт, скомпонований за рецептами сучасних стрічок у жанрі асtion: блискучий акторський склад, струнка детективна лінія, центральний персонаж - "людина із подвійним дном", талановитий перевертень, що живе в режимі перемикання програм "сіренький зануда" та "штукар", соковиті любовні сцени, переслідування із стріляниною, перенесення гри на майданчики різних міст і країн. Прем'єрний показ 12-тисерійного фільму планується здійснити у період післясічневих свят на каналі "1 + 1".

[youtube]gYrN8JWs_Co[/youtube]

Улітку наступного року кіровоградці дістануть нагоду знову прислужитися десятій музі. Стартує проект "Синдром дракона-2", і вже проводяться попередні перемовини з приводу зйомок стрічки "Доктор Анна", головну роль у якій виконуватиме Чулпан Хаматова. Серед іншого, кіношники відзначили в цілому відмінну роботу місцевої "масовки", коректне ставлення і настрої теплого сприяння зйомкам з боку населення і владних структур.

Валентина Головань

Фото: Артем Дубовик

Поширюйте

Коментуйте


Реклама