Культура

У Кіровограді вперше відсвяткували Всесвітній день в’язання(ФОТО)

. 3300

Кожну другу суботу червня, починаючи з 2005 року у світі відзначають День в’язання на публіці. Вперше таке нестандартне свято провела француженка Даніель Лендес в Парижі, проте згодом День в’язання почали святкувати і в Норвегії, США, Швеції, Фінляндії, Естонії. Україна також не лишилася позаду: незважаючи на те, що більш розповсюдженим ужитковим мистецтвом у нашої нації вважається вишивка, в’язання на публіці вже стало традицією у Києві, Чернігові, Чернівцях. У цьому році до всесвітнього в’язання долучився і Кіровоград, а організатором «Толоки в’язальниць» став місцевий обласний художній музей.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.У Кіровограді вперше відсвяткували Всесвітній день в’язання(ФОТО).Олена Степанюк, заввідділом науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного худмузею і по сумісництву в’язальниця розповідає, що нічого нового не вигадували, запозичили загальну ідею – якомога більше людей залучити до в’язання гачком, нагадати про таке мистецтво або  навчити основам.

 По світу прийнято організовувати у цей день благодійні акції. Олена Степанюк запевняє, що усі зроблені майстринями й аматорками речі передадуть Новомиргородському дитячому будинку-інтернату.

Втім особливого попиту серед кіровоградців акція, на жаль, не викликала. До заходу долучилися в’язальниці з місцевих організацій «Ниточка» та «Єлисаветградський узвіз», а от самих жителів міста майже не було. Організатори акції говорять, якби День в’язання на публіці проходив біля самого музею, а не всередині, і була сприятливішою погода, то можливо б охочих зробити добру справу і «розім’яти пальчики» було б більше. Тим паче на в’язання виробів-прикрас для інтер’єру  (ляльки, сонечка, смайлики, фрукти) багато не треба – пару годин вільного часу і вміння тримати гачок у руках.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.У Кіровограді вперше відсвяткували Всесвітній день в’язання(ФОТО).

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.У Кіровограді вперше відсвяткували Всесвітній день в’язання(ФОТО).

Світлана Дубина
Фото автора

Поширюйте

Коментуйте


Реклама