У Кіровоград привезли безкоштовну натуру, історичні ремінісценції та природні інсталяції у чорно-білих тонах(ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1048

На фоні тих графічних полотен контрастує лише червоне вино у келихах, помаранчевий сік у склянках, цукерки у яскравих обгортках і одна кольорова картина, яка, між тим, була намальована тим же художником, що і всі інші. Атмосферу серйозного і глибокого мистецтва підсилює тужна жива музика, що так виграє учениця, ймовірно, музичної школи, що знаходиться майже по сусідству з галереєю. 17.05. Розпочинається презентація виставки молодого харківського художника Дениса Чернова. Зала наповнена цікавими цінителями прекрасного та ексклюзивного, серед яких працівники місцевих музеїв, мистецькі критики, фотографи, художники, дизайнери, студенти різних вузів та постійні відвідувачі галереї «Єлисаветград».

 

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.У Кіровоград привезли безкоштовну натуру, історичні ремінісценції та природні інсталяції у чорно-білих тонах(ФОТО).Як і зазвичай, Микола Цуканов, власник галереї, відкриває таємниці передісторії виставки та знайомства із сім’єю художника. Запевняє, що якщо ще хтось сумнівається в тому, що це дійсно нарисовані картини,а не просто фотошоп, поки автор присутній можна відкрити якусь рамку і пощупати-помацати-потрогати це мистецтво своїми рецепторами дотику. Вже після презентації в інтерв’ю з журналістами він розповість, що давно знайомий із Черновими, що радий, що вдалося організувати щось нове для кіровоградців, адже тут були і фото, і картини, й історичні речі, втім такого жанру робіт галерея ще не представляла.
Ініціатива радувати кіровоградців новою інформацією із сфери мистецтва, і рисунку зокрема, передається винуватцю зустрічі художнику Денисові Чернову. Після коротких прелюдій щодо вражень від міста, гостинності його жителів і теплоти прийому в галереї,  молодий чоловік, який ззовні ще дуже схожий на юного хлопця, розпочинає свою життєву історію, наповнюючи її причинами й обставинами, що «довели» його до такого життя.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.У Кіровоград привезли безкоштовну натуру, історичні ремінісценції та природні інсталяції у чорно-білих тонах(ФОТО).«Якщо на створення картини в мене йде близько місяця, а на більш складні буває і більше, то в цих 30 роботах помістилися декілька років мого життя. Хоча тут є і найперша картина, намальована ще у 1995 році, є і така, яку дорисовував буквально напередодні виставки», - ділиться сокровенним художник.

Усі його роботи виконані у техніці рисунок олівцем (російською, мабуть, звучить набагато серйозніше, бо ж техніка насправді називається «карандашный рисунок» - Авт.), хоча сам художник, спілкуючись у неформальній обстановці, розповідає, що не покидає і створення робіт у кольорі. Навіть те контрастне полотно, що так вирізнялося у напівпорожній залі на початку презентації посеред інших картин, говорить Денис Чернов, було намальоване колись спеціально на замовлення Цуканових. Жанровий спектр олівцевих робіт найкольоровіший: ню, пейзаж, портрет, ілюстрація, фігурні композиції, історичні та літературні ремінісценції.

«Зрозуміло, я використовую якісь зарисовки, фотографії, схожі рисунки, бо з голови можна робити тільки те, що малював уже сотні разів: стовбури дерев, наприклад, кору, дошки, шматки обірваного паперу».

Що ж до кольорів і стереотипу, що чорно-білі зображення мають глибший смисл, а кольорові цікавіші за своїм змістом, Денис готовий сперечатися.

«Це якийсь стереотип, антагонізм іншому стереотипу, що в кольорі все цікавіше. Але я думаю, що перемагає не стиль, а майстер. Я особисто працюю і в тому, і в тому».

У спілкуванні із журналістами «Гречки» після презентації, як-то кажуть не на диктофон, молодий художник ділиться і життєвим. Відповідаючи на озвучені українською мовою питання, художник спотикаючись також переходить на національну мову. Розповідає, що сам народився на західній Україні, тож вважає українську рідною, проте лише після двох років життя на заході сім’я перебирається на схід, де рідну українську із західним акцентом і цікавою говіркою моментом накриває собою російська мова. Що ж до полотен(переважно з Денисом розмова закцентувалася чомусь на ню та пейзажах) художник говорить, що неодноразово малював і своїх дівчат. «Якщо є натура, та іще й безкоштовна, чому б не малювати?», - усміхаючись, ніби згадав ті чудові моменти, говорить художник. Проте запевняє, дівчат своїх друзів рисувати не доводилось, хоча погодився б із задоволенням.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.У Кіровоград привезли безкоштовну натуру, історичні ремінісценції та природні інсталяції у чорно-білих тонах(ФОТО).Після вилиття живописної душі на публіку Микола Цуканов знову перебирає ініціативу у свої руки і «добиває» цікавого глядача ще й думкою мистецького критика. На авансцену виходить відомий у Кіровограді публіцист і мистецтвознавець Броніслав Куманський.

«Продуктивність його безумовна.Зкожноїдеталівін може зробити не просто мотив, а цілу історію. У нього олівець не просто олівець – він живописує. Чесно кажучи, якби я цього не побачив, я б не повірив, що таке можна зробити. Як я зрозумів з цих репродукцій, а я думаю, що, мабуть воно так і є, це надзвичайно інтелігентний живописець, бо його ню настільки делікатне, художнє, настроєве. На його картинах ми бачимо те, що, на жаль, бачимо сьогодні дуже рідко, - високу живописну культуру, легке інтелігентне мистецтво»

По закінченню презентації зникли усі спалахи фотовспишок, червоні блимання відеокамер, та і контрасти поступово щезли. Поряд із прозорими, далеко не контрастуючими, порожніми келихами та глибокими полотнами,  у залі виблискують кольором лише обгортки від яскравих цукерок. Штрихи і градієнти залишилися на розтерзання поглядами майбутніх відвідувачів галереї…

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.У Кіровоград привезли безкоштовну натуру, історичні ремінісценції та природні інсталяції у чорно-білих тонах(ФОТО).

Світлана Дубина
Фото автора
Репродукції із сайту художника

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити