Культура

Звільніть книжку! Нова акція від "Не Будь Байдужим!"

. 3192

www.gre4ka.com.ua

Буккросинг – новий світовий рух, що вже здобув чималу популярність в Америці та західній Європі й потроху завойовує прихильників на теренах українських. Суть його проста й зрозуміла настільки, що так і хочеться спитати: чому до цього не додумалися раніше? Насправді, всі ми свого часу були своєрідними „буккросерами”, тільки не називали це таким терміном.

Згадайте, як колись ви прочитали книгу, яка справила на вас сильне враження. Настільки сильне, що вам неодмінно закортіло поділитися своїми думками з кимось. Ви за будь-якої нагоди переповідаєте друзям свої враження від прочитаного. І от до вас приходить усвідомлення, що цікавіше було б, якби обмін вражень був двостороннім, іншими словами, книгу треба прочитати ще комусь, крім вас.

Тож ви віддаєте свою книгу, так би мовити, в аренду другові, звісно, не назавжди. Друг після прочитання передає книгу своєму другові, а той – своєму, і врешті книга губиться в лабіринтах книжкових шаф друзів ваших друзів і вже ніколи не повертається додому. Що ви з цього маєте? Ясно, що – радість від того, що не лише тобі книга так сподобалась. А що може бути приємнішим за усвідомлення того, що комусь подобається те ж саме, що й тобі? І цю приємність не може зіпсувати навіть той факт, що книги ви, можливо, вже ніколи не побачите – адже ви її вже прочитали, тож хай прочитають й інші!

Кіровоград, www.gre4ka.info , Звільніть книжку! Нова акція від "Не Будь Байдужим!"

Приблизно такою логікою керувалися ті, хто стояв біля витоків буккросингу. Почитав книгу – поділися нею з іншими. Таким чином з’явилася ціла спільнота людей, які поставили таку звичну практику обміну книжок, так би мовити, «на конвеєр». Все дуже просто: будь-хто може запропонувати свою книжку для прочитання іншому. Для цього треба лише викласти інформацію про неї на спеціальних буккросерських сайтах в інтернеті (всі потрібні адреси можна знайти там же) і залишити саму книгу в певному визначеному місці (в якому саме – теж потрібно вказати). Далі – чекати, поки прочитають твою інформацію і знайдуть твою книгу, та ще й поділяться з тобою враженнями від прочитаного.

 Книга, віддана в подібний читацький обіг, називається «звільненою», вона вже не має фактичного господаря, а лише тимчасових користувачів. Рух своєї (тобто вже не своєї) книжки можна відстежувати і знаходити собі таким чином нових друзів та однодумців. Оце, загалом, і є буккросинг.

Книга, віддана в подібний читацький обіг, називається «звільненою», вона вже не має фактичного господаря, а лише тимчасових користувачів. Рух своєї (тобто вже не своєї) книжки можна відстежувати і знаходити собі таким чином нових друзів та однодумців. Оце, загалом, і є буккросинг.

Якщо в світі буккросинг став явищем масовим і нараховує багатотисячну армію прихильників, то в Україні він лише починає спинатися на ноги. Кіровоградський осередок «НББ!» вирішив внести свою долю в справу популяризації буккросингу взагалі та української літератури зокрема. Таким чином виникла ідея акції, що отримала назву «Книжка з ніжками».

Кіровоград, www.gre4ka.info , Звільніть книжку! Нова акція від "Не Будь Байдужим!"

Полягає вона в наступному: активісти кіровоградського «НББ!» лишають свої власні книги в книгарні «Книжковий світ» на Набережній. Молодь Кіровограда має змогу взяти почитати будь-яку українську книгу, принесену активістами. Натомість можна лишити свою книгу, позначивши її спеціальною наліпкою зі своїми координатами.

Кіровоград, www.gre4ka.info, Звільніть книжку! Нова акція від "Не Будь Байдужим!"

Особливістю акції є те, що участь в ній беруть лише україномовні книжки – українських письменників або переклади.

Стартувала  акція 24 квітня. Свою підтримку ініціативи кіровоградського осередку «НББ!» висловили кіровоградські письменники та ті, кому не байдужа доля української книги.

Координують акцію «Книжка з ніжками» Оля Гаєвська та Аня Лещенко. На думку дівчат, подібний захід є зараз дуже актуальним.

"Багато людей люблять читати, але з певних причин не можуть дістати якусь книгу, - говорить Оля. Буккросинг дає змогу знайти саме те, що тебе цікавить. Крім того, акція заохочуватиме людей до читання української літератури, яку в Кіровограді, на мою думку, знають недостатньо".

 

Взяти книгу і залишити свою можна щочетверга з 15.00 до 17.00 в книгарні «Книжковий світ» на Набережній. Маргарита Димитрова

Поширюйте

Коментуйте


Реклама