Культура

У Кропивницькому збиратимуть кошти на встановлення барельєфу Ганні Дмитрян

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2602

Сьогодні, 3 квітня, Асоціації жінок України "Дія" - Кропивницький презентувало результати п'яти місяців своєї діяльності.

Впродовж цього часу активістки  долучились до чималої кількості ініціатив.

"За цей час ми взяли під опіку будинок пристарілих у Кропивницькому. Перед новим роком  провели день зимового іменинника, привітали всіх, хто там перебуває. Почали співпрацю з центром матері та дитини. Долучились до громадської акції "1000 днів у полоні", присвяченій полоненим бійцям 3-го полку, "16 днів проти насильства", долучились до акцій організації "Серце матері". І найголовніше, що ми собі запланували, це увіковічення в історії відомих, впливових жіночих постатей", - зазначила голова представництва організації Юлія Шкурупій.

Одна з недавніх ініціатив організації - створення барельєфу Ганни Дмитрян, відомій меценатці, яка чимало зробила для розвитку нашого міста, серед іншого профінансувала створення лікарні Святої Аанни.

"Те, шо вона зробила - це надсучасна лікарня. А благодійністю вона продовжувала займатися навіть після смерті, залишивши кошти, на утримання ліжок для нужденних у лікарні", - зазначила художниця Тетяна Дзядик.

Учасникці заходу відзначають, що у нашому місті немає жодного пам'ятника або барельєфу, присвяченого жінкам, і цією ініціативою хочуть привернути увагу містян, перш за все жінок, до ролі жінки у суспільстві.

Для встановлення барельєфу Ганні Дмитрян необхідно зібрати 10 тисяч гривень. Їх представниці "Дії" пропонують зібрати "усім миром" - по 1 гривні. Тобто щоб долучилося якнайбільше кропивничан.

"По одній гривні будемо збирати з жінок, а з чоловіків - скільки дадуть. Це, звісно, жарт. Ми вирішили розпочати збір коштів сьогодні", - зазначила Юлія Шкурупій.

Всі бажаючі можуть долучитися до доброго діла, та пожертвувати зто скільки може на виготовлення та встановлення барельєфу Ганні Дмитрян: картковий рахунок: 5168 7573 5066 3706 (Суліма Ольга Вікторівна).

Встановити барельєф планують на фасаді лікарні Святої Анни 9 липня цього року.

Поширюйте

Коментуйте