Культура

У Кропивницькому вуличний музикант прагне заробити на здійснення мрії (ФОТО)

. 9886

У центрі Кропивницького ледь не щодня грає на віолончелі Нікіта Собченко. Поперед нього лежить чохол від інструмента, куди перехожі можуть кидати гроші, та табличка з написом «На мрію».

 

Він вже більше року грає на вулицях нашого міста. «Гречка» з’ясувала на яку мрію збирає хлопець та скільки йому залишилось до фіналу.

- Я навчався у музичній школі імені Нейгауза, потім вступив після закінчення до музичного училища. Я граю з дитинства на фортепіано, також – на віолончелі. Але з першого курсу училища мене вигнали бо я, мабуть, був розсіяний. Не той вік був для навчання, чи що. Зараз мені 17. Я забрав документи і пішов закінчувати 11 клас заочно. Далі думаю вступати на музичний фах, - розповів хлопець.

Гроші хлопець збирає на нову віолончель.

- Цьому інструменту 5 років. Мені подарував його батько, коли я тільки починав навчатися грати на віолончелі. Спочатку у мене був орендований інструмент від муз школи, але потім з’явився свій. Він був найдешевший, китайський. Те, що дозволяли наші фінанси. І я поставив собі мету не попросити грошей у батьків на новий інструмент, а назбирати самостійно. Зараз у мене тільки 30% зібрано.

Нікіта розповідає, що багато хто до нього підходить і говорить, що треба іти працювати. Але хлопець працював офіціантом, вантажником, але більше вирішив сконцентруватися на грі на вулиці. Адже це допомагає поліпшувати свою майстерність та займатися улюбленою справою. А також – дарувати людям музику.

- Я в дитинстві дуже багато бачив, що за кордоном музиканти грають на вулиці. Мене це приваблювало. І вулиця – це живе місце, де люди можуть тебе незалежно оцінити.

Як розповіли Владислав Шелякін та Павло Мітич, бариста з кав’ярі, де Нікіта бере стілець для своїх виступів, хлопець грає на вулиці приблизно півтора роки. Зазвичай локація виступів у межах вулиць Великої Перспективної та Дворцової.

- Ми вже звикли до того, що він приходить. Бере стілець і може іти грати по кілька годин, - розповідає Павло.

Нікіта також додав, що мріє зіграти на площі на фортепіано.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама