Культура

Кропивничанка стала найкращою бариста України з альтернативного заварювання кави (ФОТО)

. 7324

Юлія Касап, бариста із кав’ярні “Gogol”, що у Кропивницькому, стала переможницею у чемпіонаті з приготування кави альтернативними методами заварювання Brewers (брюверс).

 З 13 по 15 квітня дівчина брала участь у чемпіонаті серед бариста, яку проводив SCA Ukraine у рамках Kyiv Coffee Festival.

Дівчина варить каву лише 10 місяців і на змаганні була дебютанткою.

Коли тільки прийшла в кав’ярню, вона потрапила на тренінг від чемпіона України з брюверсу – Олексія Федоровського – в нього і вчилась варити каву. Він же став її тренером перед чемпіонатом.

«Якось збирались на чемпіонат в наступному році. А потім вирішили, чого чекати? І менш як за півтора місяці зібрались, підготувались і поїхали,» - ділиться Юля.

Світова організація SCA спеціалізується на дуже хорошій каві, організовують чемпіонати, підвищують рівень кавової культури. Ця організація є і в Україні. Ця організація щороку проводить чемпіонат з приготування класичної кави, брюверсу (альтернативні види заварювання кави кави без кавомошини), обсмажуванню. Там збираються кращі, впевнені в собі бариста.

У змаганні брав участь 31 учасник.

«У змаганні було три етапи, - розповідає дівчина.  - На першому нам дали каву і ми не знали, що це за сорт кави. Просто нам дали час і завдання зварити з неї щось смачне. Це дуже складно, коли ти не знаєш сорту, того який має бути смак. На другому етапі я варила свою каву, з якою я готувалась. Третій етап – це фінал, коли із 12 учасника відібрали 6 людей повторно варили ту ж каву, але для головних світових суддів.»

Юлія варила каву в Kalita Wave – різновиді пуровера.

«Це японське пристосування, якому вже дуже багато років, але воно тільки входить в моду. Багато хто ще не куштував, але це дуже крута штука. У нас її можна було спробувати і раніше, а тепер думаю, будемо варити її частіше,» - каже чемпіонка.

Фото з Фейсбуку Анни Соколової

Поширюйте

Коментуйте


Реклама