Культура

Італійці на Кіровоградщині знімають фільм про Другу Світову війну

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3234

Художній фільм побудований на реальній історії "Розлом" (IL Varco) знімають режисери з Італії в Україні. Частина зйомок проходить і на Кіровоградщині.

Режисери стрічки Мікаеле Манзоліні і Федеріко Ферроне дали прес-конференцію в Кропивницькому.

"Це фільм про долю італійського солдата, якого в 1941 році відіслали із Італії воювати в Україну. В основному ми використовуємо архівні і воєнні записи того часу, як із офіційних архівів Італії так і особисті матеріали, які ми знаходили у солдат. У кіно ми створюємо збірний образ. Спогади багатьох солдатів зібрані в одному персонажі. У Кропивницький привело те, що знайшлись старі архівні зображення із міста, тому вирішили приїхати познімати тут," - зазначив Мікаеле Манзоліні.

Брат дідуся Мікаеля не повернувся із Другої Світової, від нього залишилось багато листів, які також лягли в основу фільму. Зокрема, за ними можна прослідкувати настрої солдатів, каже режисер: спершу італійці йшли на війну із піднесеним настроєм, були впевнені, що за рік війна закінчиться, але згодом настали холоди, налагодились стосунки з українцями, а з німцями навпаки не вдавалось налагодити спілкування, і вони просто хотіли додому.

«Так виходить, що всі бої, де брали участь італійці відбувались на території Донецька і Луганська. Звісно туди ми не потрапимо, але ми побуваємо поряд, знімемо будинки, які зараз постраждали під час війни. Це така паралель, про те, що війна йде і зараз там. Ще ми хочемо показати, що для італійців Україна була дуже далеко. Вони не розуміли, куди їх відправляють», - каже режисер.

В області знімають пейзажі і місця, де були бої. Також планують відзняти пейзажі Кропивницького, які зберегли архітектуру того часу.

Фільм буде повнометражкою і завершити його планують цього літа, а потім відправити на фестивальні покази.

Поширюйте

Коментуйте