Культура

Дизайнерка з Кропивницького розповіла про роботу у львівському видавництві (ФОТО)

. 3644

Сьогодні, 4 травня, у Кропивницькому відбулася неформальна зустріч Альони Олійник - колишньої місцевої студентки педагогічного університету імені Винниченка, а нині - дизайнерки-верстальниці "Видавництва Старого Лева". Вона розповіла, як працюється у львівському видавництві та яких книжкових новинок варто очікувати незабаром. 

Минулого року Альона Олійник долучилася до команди відомого львівського видавництва. А допомогли її знайти роботу у "ВСЛ" - студентська мрія там працювати, Фейсбук та саморозвиток.

IMG 3810

- Минулого року в травні на Фейсбуці під постом Мар'яни Савки (головний редактор "ВСЛ" - ред.), де шукали нового дизайнера, мене затегала Настя Дзюбак, яка співпрацює з видавництвом, і порадила, як людину, яка макетує книжки. Я списалася з Мар'яною і вона запросила мене на співбесіду у видавництво, - розповіла Альона Олійник.

IMG 3798

На співбесіду Альона вже прийшла зі своїм портфоліо макетованих раніше книжок, а також виконала тестове завдання - змакетувати книжку. Після чого їй і запропонували роботу у видавництві.

- Якщо співбесіда, як на мене, пройшла легко, то коли я вже там почала працювати - виявилося, що я дуже мало знаю й почалося навчання, - відзначила дівчина. - Декілька дизайнерів буквально кілька тижнів сиділи зі мною і вчили, як ефективно і швидко робити красиві і якісні книжки.

Зокрема, Альона каже, що навчання в університеті дало їй більше теоретичних знань. Тоді як верстати книжки дівчина вчилася "вдома і самотужки".

- За кожним дизайнером працює закріплений редактор який збирає всі матеріали, які мають бути готові до друку, - розповідає дівчина про роботу у видавництві. - Бувають дуже трешові, складні книжки, де, наприклад, пропав шматок тексту чи перекладу, а наближається Книжковий Арсенал чи Форум видавців і книжок дійсно багато.

IMG 3795

Зокрема над книжками у "ВСЛ" працюють 7 дизайнерів.

Наразі дизайнерка у своєму професійному доробку виокремлює серію книг у стилі фантастики для дорослих англійського письменника Террі Пратчетта.

- Сподіваюся, що всі 49 книжок будуть зверстані мною, - каже Альона. - Мені подобається контент книжки, її оформлення.

IMG 3777

- Зараз я розробляю макет книжки яка, мабуть, вийде у нас в червні-липні. Це книга Uncommon Type, написана Томом Хенксом.

Також у своєму портфоліо дизайнерка відзначає верстку серії  книжок Хемінгуея. Зокрема Альона Олійник анонсує вихід влітку нового видання Хемінгуея "Прощай, зброє!".

- Вона буде в оформленні аґрафок. Там буде обкладинка аґрафок і 32 розворотні ілюстрації. Це буде красива, велика книжка, - відзначила дизайнерка і додала, що видавництво випускає також першу книжку про моду. - Виходить Кася Туск - це наш такий книжковий експеримент. 

IMG 3793

А ще дівчина розповіла, що минулого тижня видавництво розширило мережу книгарень-кав'ярень, представлених у Києві, Львові, Дніпрі, і відкрило нову в Одесі. Однак планів відкривати таку книгарню-кав'ярню в Кропивницькому, як відзначила дівчина, поки немає. Адже, за словами Альони Олійник, відкриття таких кав'ярень-книгарень розраховане на великий потік туристів.

IMG 3774

IMG 3792

Зустріч з книжковою дизайнеркою відбулася в рамках фестивалю "Весняний книговир", що загалом триватиме в місті до 6 травня. Організатори зустрічі - Агенція сталого розвитку "Хмарочос".

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама