Культура

Кропивницький: у театрі ляльок призначили головного режисера (ФОТО)

. 2042

 

Кропивницькі лялькарі протягом десятиліть працюють без головного режисера. У лютому 2018 року у театрі відбувся конкурс на творчі посади, у тому числі, і головного режисера.

 

IMG 4554Як повідомила завліт театру ляльок Наталія Педько, єдиним претендентом на цю позицію був заслужений артист України Олександр Кузьмин (на той час актор Черкаського драмтеатру ім. Т.Шевченка). Тож, розглянувши подані документи і врахувавши усі творчі заслуги митця, комісія одноголосно прийняла позитивне рішення.

«Розрахувавшись» з усіма поточними проектами, у минулому місяці Олександр Борисович Кузьмин офіційно став головним режисером Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.

Знайомлячи лялькарів зі своїми творчими задумами, Олександр Кузьмин попередив, що дуже любить працювати і тому чекає відповідної віддачі від кожного, адже досягнення єдиного вагомого результату залежить від злагодженої діяльності усього колективу.

  Ще у найближчих планах режисера – створення студії при театрі, щоб мати змогу виховати власні талановиті кадри. До речі, набір до студії вже оголошено. Заявки приймаються до 25 липня. Митці чекають яскраву, творчу молодь віком 15-20 років, дівчат і хлопців, які бажають пов’язати своє життя з театральною сценою.

  А наразі, під керівництвом свого головного режисера, лялькарі активно готуються до проведення міні-фестивалю «Лялька-Забавлянка» (в рамках Свята «Вересневі самоцвіти»), а також працюють над новою постановкою «Їжачок-хитрячок» за мотивами казок І.Франка, прем’єрою якої планують порадувати юних кропивничан наприкінці липня, під час заходів закриття театрального сезону.

Біографічна довідка:

Кузьмин Олександр Борисович - свою режисерську діяльність розпочав ще під час навчання на акторсько-режисерському факультеті Харківського державного інституту мистецтв ім.І.Котляревського, на кафедрі театру ляльок, яку вів заслужений артист України Леонід Попов (у 70-х починав свою діяльність у нашому театрі).


 Після закінчення вишу, Олександр понад десять років працював режисером-постановником та в.о. головного режисера в Закарпатському обласному театрі ляльок (м. Ужгород),  потім головним режисером в Івано-Франківському та Черкаському обласних театрах ляльок.
 

За роки діяльності здійснив понад 50 постановок, п'ять з яких - у Кіровограді. Написав кілька дитячих п’єс, що з успіхом ідуть на вітчизняних театральних сценах. Неодноразово брав участь у міжнародних фестивалях театрів ляльок в Україні, Росії та Білорусі.

У 2007 році отримав Гран-Прі за виставу "Івасик-Телесик" на Вінницькому фестивалі театрів ляльок "Подільська лялька".

У 2008-у Олександр потрапив у проект Андрія Жолдака "Lenin Love Stalin Love" і з того часу майже десять років служив актором Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.Т.Шевченка.

За вагомі творчі досягнення у 2009 році Олександр отримав звання заслужений артист України.
 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама