Культура

Письменники з Кропивницького претендують на перемогу в літературному конкурсі

. 1788

Троє письменників з Кропивницького потрапили до претендентів на перемогу у Всеукраїнському літературному конкурсі малої прози імені Івана Чендея.


Логотип конкуру ім І Чендея

За інформацією сайту Uzhgorod.net.ua, короткий список претендентів оголосили в Ужгороді під час книжкового ярмарку «Книги-фест-2018».

Троє письменників з Кропивницького вийшли до своєрідного фіналу конкурсу в номінації «Доросла проза». Зокрема на перемогу претендують Василь Бондар із твором «Мулька», Ольга Полевіна - «Миші на горищі» та Наталія Смирнова - «Він і вона».

Донька письменника Марія Чендей-Трещак повідомила, що на конкурс надійшло 173 тексти з різних куточків України та з-за кордону.

Конкурс відбувається у трьох номінаціях – «молода проза» (вік учасників до 25 років), «доросла проза» та «чендеєзнавство» (популяризація та вивчення життя і творчості Івана Чендея).

Як повідомив співорганізатор конкурсу Іван Трещак, переможців конкурсу нагородять 25 травня. Церемонія нагородження відбудеться у садибі Івана Чендея в Ужгороді, де він прожив більшу частину життя і написав головні твори. Призовий фонд складає 20 тисяч гривень. Меценатами конкурсу виступає родина письменника.

Кращі з оповідань увійдуть до збірника, який планується видати згодом.

Довідково:

Іван Михайлович Чендей, український письменник, кіносценарист. Народився у селищі міського типу Дубове на Тячівщині 20 травня 1922 року. Закінчив Хустську державну реальну гімназію.

Письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 1994 року за книжку «Калина під снігом», повість «Іван». Цитуючи офіційну інформацію, нагадаємо: «Член Спілки письменників України. Закінчив заочно філологічний факультет Ужгородського державного університету, стаціонарно – Вищі літературні курси при Літературному інституті імені М. Горького у Москві (1960-1962). Автор кількох збірок оповідань, повістей, нарисів, романів «Птахи полишають гнізда», «Скрип колиски», що витримали кілька перевидань.

Іван Чендей – автор низки кіносценаріїв, в тому числі разом із Сергієм Параджановим – сценарію фільму «Тіні забутих предків» (1964). Лауреат премії ім. А. Головка за роман «Скрип колиски» (1987), ім. В. Винниченка за книгу «Калина під снігом» (1988). Твори Івана Чендея перекладались угорською, німецькою, словацькою, російською, а також азербайджанською, грузинською, киргизькою, молдавською. У співавторстві з О. Маркушем переклав з угорської твори Жигмонда Моріса та Нора Йокаї.

Помер 29 листопада 2005 року. Похований Іван Чендей в Ужгороді.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама