Культура

Краєзнавцю Станіславу Янчукову вручили відзнаку облради (ФОТО)

. 1654

До свого 80-ліття член правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України Станіслав Янчуков отримав Почесну грамоту Кіровоградської обласної ради Станіславу Янчукову.

DSC 4341

 

Як повідомляє сайт облради, народився краєзнавець 14 червня 1938 року у селі Світлопіль Олександрійського району в сім’ї сільського вчителя. За фахом Станіслав Миколайович Янчуков — філолог. Працював у школі, викладав у педагогічному інституті, згодом на державній службі, громадській роботі. Постійно займався культурно-просвітницькими проектами, розвитком видавничої справи. Захоплювався історичним краєзнавством, брав участь у підготовці тому “Історія міст і сіл УРСР. Кіровоградська область”, був членом редколегії “Книги пам`яті України”. З 1998 року - головний редактор Центрально-Українського видавництва. За цей час підготував до друку сотні видань, більша частина з яких - історико-краєзнавчі.

Станіслав Миколайович — двічі лауреат обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова (2006, 2018 рр.), автор книг “На чолі обласного самоврядування” (2003), “З іменем Володимира Ястребова” (2005), “До спортивних вершин: нариси з історії фізичної культури і спорту на Кіровоградщині” (2015). Незмінний редактор «Історичного календаря Кіровоградщини».

Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко вручив Станіславу Янчукову подарунок – наручний годинник.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама