Культура

У Кропивницькому планують створити креативний хаб (ФОТО)

. 3723

Сьогодні до Кропивницького завітала тренерка креативної індустрії від Британської Ради Катерина Кравчук, аби розповісти зацікавленим кропивничанам про креативні хаби та перспективи створення такого першого в обласному центрі.

 

art1
Про перетин точок бізнесу та культури в містах та містечках, та про інструменти економічного розвитку територій і розповіла експертка з економіки та культурології, зокрема про креативні хаби.

- Креативний хаб - за версією європейської спільноти - це платформи або робочі місця для художників, музикантів, дизайнерів, режисерів, розробників додатків, стартаперів, де збираються разом креативні люди, - каже Катерина Кравчук.

За її словами, такі хаби можуть бути різні за фокусом і розміром, однак їх спільна мета об'єднувати, надихати і розвивати спільноту.

В Європі такі хаби можуть функціонувати як великі кластери чи маленькі студії, і розміщуватися, приміром, на колишніх закинутих скотобійнях.

Хаби поєднують у собі три складові: бізнес, громадський сектор і міську владу.

Як розповіла пані Катерина, 84% опитаних хабів, на їх думку, допомагають бізнесу знаходити один одного, 76% - сприяють створенню креативних робочих місць, 74% вважають, що місцева спільнота почала жвавішати.

art2

В Україні також є хаби. Для прикладу львів'янка Катерина Кравчук розповіла про один такий у Львові, до якого також має відношення. Хаб, до речі, відкрила невеличка команда, на базі заводу дефібриляторів у депресивному районі міста.

- Минув рік і там зібралося близько 60 підприємців. Там є пекарня, пошив одягу, білизни, фотостудія, студія йоги, - відзначила пані Кравчук.

Тепер хабом цікавляться також інвестори, адже там є понад 100 цікавих робочих місць, створення нових продуктів та послуг, район стає привабливішим, як промоція міста загалом.

Саме креативні хлопці та дівчата, які створювали цей хаб і придумали девайс-прикрасу "Сенстон", який записує голос, а потім трансформує його в текст.

Інший приклад хабу - в Коломиї. Це сільський екопростір, де збирають люди на проведення креативних майстер-класів. В першу чергу хаб призначений для архітекторів, які змогли б експериментувати на території хабу у форматі "готель в саду".

До роботи хабу залучають і місцеве населення.

art3

Креативний простір у Кропивницькому планує створити співзасновниця культурного простору "Артцех" Анна Нагорна. Наразі за адресою Преображенська, 27, за словами пані Нагорної, є чимало приміщень, де можна було б організувати культурні простори.

- Простір, де могли б ділитися своїм досвідом різні майстри, - каже ініціаторка ідеї відкрити креативний хаб в місті.

Однак, як відзначила пані Кравчук, яка приїхала, аби допомогти пані Анні втілювати ідею створення такого хабу, чи цікаво наразі це кропивничанам.

- Для мене Кропивницький - це терра інкогніта, - відзначила Катерина Кравчук. - Чому? Хоча для вас це може стати перевагою.

У ході розмов учасники невеличкої дискусії наразі залишилися для обговорення, що можна показати в Кропивницькому, окрім Дендропарку та пішохідної вулиці Дворцової.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама