Культура

Містянам презентували проект першого муралу для Кропивницького (ФОТО)

. 5725

 

Муніципальне бюро Артема Стрижакова спільно зі київськими фахівцями розробило проект «Перший міський мурал», який подадуть на конкурс проектів Громадського бюджету.

 

mura2

Проект передбачає оздоблення муралом стіни Кіровоградського художнього музею, про який вже давно мріють у місті.

- Наше бюро розробило перший проект муралу разом із київськими спеціалістами. У розвинутих містах вже багато рокі розвивається вуличне мистецтво, створені сотні муралів, які стали не лише прикрасою, а і справжнім витвором мистецтва. На жаль, у нас у місті поки таких муралів немає, - пояснює ініціативу Артем Стрижаков – громадський діяч, керівник Муніципального бюро, засновник культурно-мистецького фонду «Перспектива».

D75 5131

Зокрема зараз є дві ідеї малюнку під назвами "Берегиня міста" (образ дівчинии, який символізує дух міста та його історію) та "Дитяча мрія" ( зображено малювання картини дівчинкою).

Богдан Козаченко, арт-керівник студії ОМІ ( Київ), яка безпосередньо розробляла малюнки розповідає більше про роботи.

- Оскільки це перший мурал в місті, ми хотіли б, щоб ця робота була символічна. Дівчина з лелекою це символ жіночності і продовження роду, зображені міські пам'ятки, а на задньому фоні обриси фортеці. Другий варіант - це юна художниця, яка відсунула суворі будні ( стінку одного х будинків), побачила красиву набережну і пробує її намалювати. Думаю і один, і інший малюнок буде достойно виглядати на цій локації, - каже Козаченко і додає, що за якісного виконання малюнок може радувати містян і туристів до 10 років.

mura1

- Ці ескізи не є остаточним варіантом. Найближчим часом ми дамо на інтернет-голосування містянам ці два проекти і звичайно будемо радитись, який саме малюнок вони хочуть бачити в історичному центрі міста, - добав Стрижаков.

Проект поданий на конкурс «Громадський бюджет Кропивницького 2019» у категорії малих проектів. Голосування за проекти громадського бюджету розпочнеться у вересні. У разі перемоги культурно-мистецький фонд «Перспектива» готовий до співфінансування проекту.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама