У Кіровограді вірять у туристів і шукають спонсорів для "ліній"

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1182

У розпал туристичного сезону, в атмосфері постійних розмов про креативне місто, розвиток туризму на Кіровоградщині, автори проекту «Історична лінія» вирішили провести місцевих журналістів пам’ятними місцями Кіровограда, аби в черговий раз запевнити в ефективності нової ідеї.


Про намальовані лінії на вулицях Кіровограда говорили різне: працівники з Автодору помилилися, неправильно намалювали велосипедну доріжку, хтось просто вирішив розмалювати тротуари і т.п. Сьогодні, запевняє Ірина Жарова, директор Інформаційно-ресурсного центру у Кіровоградській області, один із ініціаторів проекту, вже 70-80 % населення знає про проект, тож сприймають їх вже як туристичні путі нашого міста.

 

Вигаданих туристів, себто запрошених журналістів, зібрали у точці А, згідно з розміщеною у тому місці картою ліній, - на Фортечних валах. Тут чекав імпровізований екскурсовод, науковий працівник Кіровоградського обласного художнього музею Олег Юрченко.

Першу новину, яку повідомили туристам, це те, що «на он тому стовпі висить Wi-Fi роутер, так що тут є доступ до інтернету». Навіщо потрібен Wi-Fi у тому місці, де майже не буває людей, крім весільних днів та 9 травня, залишалося великою таємницею. Покриття одразу ж перевірили смартфоном – ловить лише під стовпом і не на повну потужність. Ірина Жарова пояснює, що доступ до інтернету тут потрібен задля того, щоб туристи могли зайти на вказану на найближчому стенді-інструкції сторінку і скачати аудіогід із записаною інформацією про усі місця, через які проходить історична лінія. Але судячи із швидкості Wi-Fi скачати аудіофайл (який, скоріше за все, займає далеко не 2 мб пам’яті) зможе не кожен, а якщо і зможе, то доведеться на це витратити немало часу. Подібні проблеми зWi-Fi, у найлюдніших місцях Кіровограда: громадський транспорт, площа ім. Кірова, Ковалівський парк, ВУЗи. Інтернет у цих місцях м’яко кажучи можна назвати міражем серед пустелі.

Олег Юрченко розпочинає свій історичний екскурс із Фортечних валів, розповідає про відомі імена, розкопки, що робилися тут і зазначає, що не можна говорити про Кіровоград як про туристичне місто, поки не зроблять реконструкцію цієї пам’ятки.

«Не можна говорити про Кіровоград як креативне місто, поки не реконструюють Фортечні вали. Багато туристів, які вже бували у Камянці-Подільському, Луцьку, бачили справжні замки і фортеці, приїжджаючи в Кіровоград, завжди питають: «А де ж ваша фортеця?» Вони ж бачать тут лише гармати при вході, меморіали та земляні насипи» - каже екскурсовод.

З Фортечних валів спускаємося до обласного суду. Біля кожної контрольної точки є інформаційний стенд, оформлений під старовинну листівку із фотографіями. Стенди розмістили нещодавно, до цього вони були присутні лише по вул. Дворцовій. У них розміщена інформація про архітектурні та історичні особливості тієї чи іншої пам’ятки. Та крім тих, хто знає українську мову, стенди ніхто не зрозуміє. Двомовною є лише інструкція, яка розміщена у кінцевих точках маршруту – на Фортечних валах та по вул. Дворцовій. Ірина Жарова розповідає, що стенди готував департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА, але цю та додаткову інформацію можна буде прочитати вже у вересні, коли презентують головний туристичний сайт Кіровограда, який буде тримовним – українською, російською та англійською мовами. Наразі готовий вже шаблон сайту, залишилося лише його наповнити. Історичну інформацію, обіцяє Ірина Жарова, збираються доповнити ще й цікавими та містичними легендами й небилицями.

Проте далі у розмові директор Інформаційно-ресурсного центру оговорюється щодо пошуку спонсорів.
«Поки все в нас лише у стані розробок. Ми будемо шукати спонсорів, грантодавців…»

Виявляється проект «Історична лінія», незважаючи на те, що він, згідно з рішенням Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 28 травня 2013 року, знаходиться на балансі міста, не фінансується з бюджетів. За словами Ірини Жарової, департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА має розробити новий екскурсійний маршрут, місто у майбутньому, якщо проект дасть позитивний результат, утримуватиме стенди, підмальовуватиме лінії, але зараз коштів на створення інформаційних буклетів, плакатів та іншої рекламної продукції, яка має довести до відома туристів ідею ліній, з бюджетів не дають, адже проект стартував пізніше, ніж розподілялися кошти на рік. Виходить від того, скільки грошей дадуть спонсори, від того і залежатиме популярність туристичного Кіровограда: будуть кошти – розмістять плакати і в транспорті, і на вокзалах, і в готелях, і в закладах харчування, не буде коштів – про проект дізнаються лише з окремих джерел. А чи буде серед цих окремих джерел отой головний туристичний сайт Кіровограда, про який гримлять останнім часом?

Від обласного суду туристи переїжджають до Краєзнавчого музею. Тут екскурсовод змінюється – ним стає головний зберігач фондів музею ім. К. Шимановського Олена Класова. Екскурсія продовжується вулицею Дворцовою. Ірина Жарова розповідає, що з появою сайту туристи зможуть обрати собі екскурсовода із запропонованого переліку: там будуть короткі відомості про людину, номери телефонів, фотографії. Поки екскурсію по лініям можуть провести працівники кіровоградських музеїв, представники департаменту культури Кіровоградської ОДА, історики, краєзнавці, екскурсоводи туристичних агентств. Тож якщо хтось просто виявив бажання завітати у Кіровоград до вересня місяця, йому доведеться почіплятися до місцевих з проханням або провести екскурсію, або ж хоча б розказати як знайти у нашому місті історика чи краєзнавця. Втім креативщики запевняють, що за час дії ліній екскурсії провели вже для декількох сотень туристів, серед яких були навіть іноземці.

Що ж до дитячих та молодіжних ліній, які так активно обговорюються кіровоградцями в офіційній групі «Історичної лінії» на Фейсбуці, організатори поки що мовчать. Мабуть, вони з’являться так само, як і давно бажана велосипедна доріжка, туристичний автобус чи катер для прогулянок…

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити