Культура

На Кіровоградщині створять програму збереження та використання об`єктів культурної спадщини

. 1316

У Кіровоградській ОДА відбулась нарада з питання збереження об'єктів культурної спадщини на території області. Розглянули питання охорони та державного обліку Трипільського поселення поблизу с. Лещівка Голованівського району.

Як повідомляє сайт ОДА, археологічна пам’ятка, вік якої становить щонайменше 5 тисяч років, була виявлена науковцями ще у 1989-му році, проте за відсутності відповідного фінансування, роботи з її вивчення та паспортизації до сьогодні не проводилися.

3 серпня на місце знахідки було направлено робочу групу, що встановила – розкопки "чорними археологами" не проводяться.

За словами директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентини Животовської, на території області на обліку і відповідно під охоронною держави, знаходиться більше 5,6 тисяч пам'яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Від загальної кількості таких об’єктів проінвентаризовано майже 63%; паспортизовано близько 5%; укладено договорів на охорону майже 74% пам'яток.

Сергій Коваленко,заступник голови ОДА, доручив профільному департаменту облдержадміністрації ініціювати створення робочої групи та спільно із представниками спеціально уповноважених органів розробити проект обласної програми щодо збереження та використання об’єктів культурної спадщини.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама