Культура

Фінал Студреспубліки-2018: як пройшов та чим запам’ятався для кропивничан

. 2322

З 24 по 27 серпня на Миколаївщині у селі Чорноморка проходив фінал ХХ ювілейної Студентської Республіки-2018. Географія учасників охоплювала значну частину України: це і Рівне, Полтава, Донецьк, Дніпро, Чернівці.

 

40290486 260650414563996 9214029061351800832 n

Також, на Студреспубліці традиційно була делегація із Кропивницького. Її представляли вже досвідчені у часники, які протягом багатьох років приїздять на фінал, так і зовсім молоді, для яких ця Республіка стала першою.
Темою ювілейної Студрепубліки стала дещо утопічне питання «Як досягти прогресу і миру в Україні і на планеті». Протягом усіх днів для учасників проходили лекції-факультативи, які допомагали стати на шлях пошуку відповідей. Політологи, журналісти, філософи, психологи, військові експерти розповідали про різні аспекти поняття «миру», «війни», «держави». Про те, яка участь міжнародних організацій, що мають гарантувати забезпечення миру, у воєнних конфліктах.

Серед експертів були: Костянтин Ващенко (голова Нацагенства України з питань держслужби), Юрій Гусєв (екс-заступник міністра оборони України), Віталій Кулик (директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства), Андрій Єрмолаєв (екс-директор Націнституту стратегічних досліджень) ті інші.

Учасники слухали доповіді лекторів і на основі цього складали свої програми досягнення миру.
«Родзинкою» у факультативній частині став приїзд мера Львова Андрія Садового, який у форматі ток-шоу поспілкувався з учасниками про політичне майбутнє країни, про конфлікт на сході і шляхи його вирішення.

Крім основної «серйозної» частини до якої, по правді, долучилася менша кількість учасників, була ще і розважальна. Це – суб-фестивалі, в яких кожен міг себе показати відповідно до захоплень та навичок, якщо вже з політикою не склалося. Учасники грали у спортивні ігри, читали вірші, змагалися у конкурсах «Міс Студреспубліки» та «Містер Студреспубліки», «Кубку КВН». Грали в «Мафію», танцювали на «Нічній тусі», малювали на майстер-класі у художника Олега Мінгальова.

Делегація із Кропивницького, як пояснив «Гречці» регіональний координатор Роман Череватенко, цього не брала участь у політичній грі, зате показала себе у іншому.

«Команда, яка їде, має працювати на всіх суб-фестивалях. Ми задіяли цього року потенціал не у політичній грі, а по-іншому. Ми перемогли у спортивних іграх і ми взяли «містера». Це вже інноваційно. Я горджуся нашою командою .
Цього року наша делегація на брала участь у політичній грі, бо цього роки поїхало нове покоління учасників. Вони подивилися, як все відбувається і наступного разу, я сподіваюсь, вони вже підготується і будуть змагатися у політичній грі», - зазначив Роман.

Також він додав, що регіональній кропивницькій Студреспубліці не вистачає людей в оргкомітеті, що змогло б покращити результативність участі у всеукраїнській.

«Проблема кропивницької Студреспубліки у тому, що в оргкомітеті мало людей. Наприклад, я тут один регіональний координатор. В у делегації із Дніпра тільки 30 людей оргкомітету при 90 чоловік делегації. Але у нашому місті цей рух не йде на спад і це приємно», - сказав Роман.

Із завершенням Всеукраїнської Студреспубліки насправді нічого не закінчується. Делегації учасників роз’їжджаються по своїх містах, аби вже з осені починати готуватися до наступної, шукати нових учасників, проводити регіональні етапи. І, звісно, думати про те, як змінити Україну на краще.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама