Повідомлення
  • Lack of access rights - File '/images/files2/an1.jpeg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/an2.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/an3.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/an4.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/an1.jpeg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/an2.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/an3.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/an4.jpg'

Культура

Юрій Андрухович і «Карбідо» презентували проект «Літографії» у Кропивницькому (ФОТО)

. 2011

Вчора, 13 вересня у Кропивницькому письменник Юрій Андрухович та польсько-український гурт «Карбідо» презентували проект «Літографії».

an1

Музично-поетичне, театралізоване дійство. «Доза імпровізованої психоделії у постджазовому пакеті» - як було зазначено на афішах. Захід відбувся в рамках всеукраїнського презентаційного туру, до якого потрапили лише 9 міст, в тому числі і наше. Організатором концерту в Кропивницькому виступило Товариство «Просвіта» ім.Т. Шевченка і особисто Олександр Ратушняк.

Літографії – це гравюри на камені. А також назва п'ятого альбому Андруховича і гурту «Карбідо».
Проект «Літографії» ностальгічна присвята старому Станіславову (тепер Івано-Франківськ) з його легендами і бувальщинами, історичними постатями і персонажами. Текстовою основою проекту є однойменний цикл із семи віршів Юрія Андруховича, написаний у другій половині 1980-х. Саме в той період, поет звернувся до історії рідного міста, пізнав його і полюбив по-справжньому і назавжди. Вірші були надруковані в одній з перших збірок Андруховича і більше не перевидавались. Нову актуальність і звучання тексти здобули аж тепер, через більше як 30 років, уже як невід’ємна частина проекту на перетині різних видів мистецтв, що разом породжують нову реальність. Яку глядачі після завершення концерту характеризують як медитативний транс, містерію, неповторний життєвий досвід.

an2

«Круто, я щаслива, що люди почали ходити на такі концерти, слухати круту музику, круту поезію. Чесно кажучи, я не розраховувала , що буде сьогодні повний зал. Для Кропивницького це досягнення, бо це все ж не масовий продукт. Я йшла послухати джаз і мені було цікаво як буде поєднано поезію і таку музику. Вийшло чудово.» - каже Світлана Буланова, кропивницька музикантка і глядачка.

«Я люблю альтернативні речі. Українські, ніби з автентикою і чимось сучасним. Ти приходиш на таку подію після цілого дня інших клопотів і тут відбувається твоє оновлення, бо це ніби альтернативна якась реальність. Проект цікавий, конкурентний. Сподобалось те як вчасно поставлено було фінальну точку. Така додаткова цінність розуміти, що ти став свідком чогось ексклюзивного. Мені здається, що цей проект підкорить не одну аудиторію закордонну. І це є Україна, сучасна. Юрій Андрухович вразив артистизмом, подачею, це дуже не схоже на той стереотипний шаблонний образ поета»,  - відгукнулась про захід Ірина Ткаченко.

an3

Олександр Ратушняк, поділився, що мав побоювання, щодо того чи відбудеться взагалі захід і чи оцінять таке мистецтво в нашому місті. Але повний зал глядачів, овації в кінці і черга за автографами ще раз засвідчили , що наше місто не чуже сучасній українській культурі. Тут її люблять і розуміють.

an4

Поширюйте

Коментуйте


Реклама