Культура

Старовинні балкони та двері в Кропивницькому можуть реставрувати (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 3720

У відділі з охорони культурної спадщини міськради мають ідею відновити історичний вигляд старовинним балконам, вікнам, дверям в будівлях центральної частини Кропивницького.

IMG 3197

Про це "Гречці" розповів головний спеціаліст відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування і архітектури міськради Володимир Поповічев.

- Півтора місяця тому ми були на форумі "451 градус по Фаренгейту" у Львові. Це форум, де експерти з Барселони, США, Нідерландів впроваджували технології смарт сіті у Львові та загалом в Україні, - каже Володимир Поповічев. - Тоді у Львівській міській раді, а саме в управлінні охорони історичного середовища з котрим підтримуємо дружні зв’язки нам розповіли про креативні ідеї по історичним пам'яткам - це реставрація брам, дверей, вікон, балконів. Тепер і в нас є ідея на стадії задумки.

За словами Володимира Поповічева, у Львові такий проект реалізували за допомогою гранту спільно з Німеччиною (GIZ).

Натомість, як відбуватиметься відновлення старовинних балконів і дверей в Кропивницькому – питання ще буде опрацьовуватися.

- Ми поки розробляємо плани, займаємося підготовкою. Або це буде підготовка заявки на отримання гранту, або міське співфінансування – це все ще ми обдумуємо, - відзначив Володимир Поповічев.  

44988817 1148144218677918 5399533735211171840 n

Довідково: у Львові програма реставрації та капітального ремонту балконів з 2009-го року по 2017-й відбувалася в рамках українсько-німецького проекту "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" (GIZ). Де частка міської ради складала 50% вартості робіт, а частка GIZ – 50% вартості робіт, частка мешканців (від власників балконів) – 500 грн. А вже з 2018 року програма продовжила діяти у Львові за рахунок співфінансування з міського бюджету та мешканців: 50% вартості реставрації оплачує місто (якщо балконів, то 70%), а 50% – мешканці. 

Валерія Жовтун. Фото автора

 

Поширюйте

Коментуйте