Культура

У Кропивницькому презентували книгу "Таємниці Байгорода Юрія Яновського"(ФОТО, ВІДЕО)

. 3211

В приміщенні колишнього земського училища, в якому колись вчився письменник Юрій Яновський, а нині знаходиться Кропиницький інженерний коледж, відбулась презентація нової книги місцевого видавництва.

knig1

Видавництво «Імекс»(директор Тамара Самиляк) представило книгу "Таємниці Байгорода Юрія Яновського", створену командою авторів.

Про ідею видання «Байгороду» розповів ініціатор проекту Богдан Стасюк. Від Юрія Митрофаненка учасники презентації почули про народне повстання 1918 року, а від Максима Сінченка – реальні історичні події, що стали передумовою появи повісті Юрія Яновського. Участь в заході взяв і перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, адже частину тиражу книги планують викупити коштом обласного бюджету для бібліотек області.

knig2

Окрім авторського колективу, а це: Юрій Митрофаненко, Володимир Панченко, Максим Сінченко, Ярина Цимбал, Богдан Стасюк, Святослав Зубченко, Андрій Домаранський, під час презентації виступили і директор державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко, місцеві краєзнавці Олександр Чуднов, Юрій Матівос та Федір Шепель.

knig3

- Упереше перед українським читачем постає наново відредагований,наближений до первинного авторського задуму текст повісті Юрія Яновського «Байгород»(1227), яку критики часто й незаслужено обходять увагою. Літературознавці та історики вперше об`єднались і представили її читачу в широкому контексті бурхливих, малознаних подій сторічної давнини, що вирували в самому серці України навколо нинішнього Кропивницького – містя, яке шість разів міняло свою назву, але для великої літератури так і лишилось романтичним Байгородом, - йдеться в анотації до книги.

knig4

На відео ви можете побачити фрагменти презентації книги у Кропивницькому , а от прочитати її повний зміст можна придбавши її в торгівельній мережі.

За матеріалами офіційного сайту Кіровоградської ОДА

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама