Культура

Кропивницький фотограф Ігор Філіпенко розповів якою буде його наступна виставка (ФОТО)

. 3355

У Кропивницькому презентували фотовиставку відомого фотографа, члена Національної спілки журналістів України Ігоря Філіпенка.

VIST1

П`яту ювілейну виставку робіт Філіпенка представили в стінах обласного художнього музею. До її експозиції увійшли 20 знімків зроблених протягом п`яти років. Невипадково обрано і саму дату відкриття, адже саме 27 листопада рівно 10 років тому було засновано сайт «Fotoinform», незмінним шеф-редактором якого є Ігор Філіпенко.

VIST2

Сьогоднішня виставка «Мальовнича краса рідного міста» присвячена Кропивницькому, його гарним місцям, які часто не помічають місцеві жителі, заклопотані буденними справами.

- Цією виставкою я показую, яке у нас красиве місто. Не треба далеко йти. Ось ми бачимо, що в центрі міста багато цікавого, його лишень потрібно побачити і сфотографувати. Якщо ти це вмієш і хочеш, ти це зробиш і фотографії будуть подобатись не лише тобі, але й іншим, - говорить автор робіт.

VIST3

Серед відвідувачів виставки можна було зустріти чимало журналістів та фотографів.

- Мені дуже подобаються, коли на виставку окрім пересічних відвідувачів приходять колеги з нашого «цеху». От і сьогодні вони прийшли і підтримали, тож я дуже їм вдячний за це, - говорить Ігор Філіпенко.

Оскільки виставка ювілейна, «Гречка» розпитала її організатора про попередні презентації його робіт, зокрема про першу з них, що мала назву «З висоти пташиного лету».

- На той час цифрові камери були лише у журналістів. Я подумав, що ніхто ще не такого не робив у місті. Зараз є дрони, а тоді ж їх не було. Ця виставка зробила певний фурор і мала великий успіх. Всі питали як я це зняв: з вертольоту чи з вежі якоїсь, а я просто лазив по дахах. Після тієї виставки на обласному телебаченні відновили показ слайдів перед прогнозом погоди, і показували Кіровоград з висоти пташиного лету - це були мої роботи, - пригадує фотограф.

VIST4

Своєю оригінальністю відрізнялась і попередня виставка автора, адже була присвячена колегам і відбувалась з нагоди 50-річчя від дня заснування Національної спілки журналістів України.

- Перед цим виставка була у 2013 році. Вона була присвячена журналістам та 50-річчю НСЖУ, і мала назву «Обличчя кіровоградської журналістики». Було представлено 150 робіт на яких зображено дуже багато журналістів, - розповів Філіпенко. - В той момент я вже думав «зав`язувати» з виставками, але душа захотіла – фотографії є, показати є що, то чому б не зробити? Тим більше, що ця виставка стала п`ятою персональною і саме цього дня виповнилось 10 років роботи порталу «Fotoinform».

Відібрати роботи для виставки допомогли користувачі «Фейсбуку», які взяли участь у своєрідному рейтинговому голосуванні. Загалом виготовлення та оформлення виставки обійшлось фотографу в 1000 гривень. І якщо раніше після закінчення роботи виставок Ігор просто роздарював свої роботи, цього разу він вирішив вчинити інакше.

- На цих фото наше місто. Вони добре зроблені, професійно, і формат хороший – А-3. Будь хто, хто любить фотографію, може повісити роботу у офіс або вдома. Тож порадившись з колегами, вирішив провести аукціон і продати ці знімки, а гроші передамо тим, хто їх потребує, скажімо, дітям, - каже Ігор Філіпенко.

VIST5

На цьому фотограф спинятись не планує і вже запланував наступну фотовиставку, яку присвятить жінкам.

- Я часто фотографую дівчат, і мене навіть інколи за це критикують, тож я хочу до 8-го березня зробити виставку саме цих фотографій, на яких я зловив саме цю неповторну і чарівну мить, - ділиться своїми планами автор.

VIST6

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама