Культура

Передбачення та Леонардо Ді Капріо: у Кропивницькому Ірен Роздобудько презентувала нову книгу (ФОТО)

. 2862

До Кропивницького письменниця Ірен Роздобудько привезла свою нову книжку «Прилетіла ластівочка» про відомого українського композитора Миколу Леонтовича, який подарував світу мелодію «Шедрик», відому за кордоном більше як Carol of the Bells.

2

Ще на початку літературно-музичного вечора письменниця відзначила, що для своїх читачів, які придбали її книги підготувала персональні передбачення.

- Я тут ворожила і в мене все збувається, - зауважила Ірен Роздобудько.

3

Варто відзначити, що охочих до передбачення виявилося чимало, тому вони «розліталися» по руках прихильників творчості письменниці швидше, ніж тривала автограф-сесія загалом.

7

Одне із авторських передбачень Ірен Роздобудько

4

6

Натомість на початку заходу, який відбувся, 29 листопада, в театрі Кропивницького Ірен Роздобудько схвильовано відмітила, що їй приємно бачити стільки людей, які прийшли до неї на зустріч, яку вона хотіла провести більше камерно, тому запропонувала формат спілкування як «на кухні».

10

Ірен Роздобудько та модератор зустрічі - Олександр Ратушняк

Про нову книжку письменниця відверто зізналася, що це її «може і не найулюбленіша книга», однак «дуже важлива».

Для мене важливо було встановити цю справедливість. Я думаю, що вона якось далі розповсюдиться світом, - поділилася Ірен Роздобудько.

Загалом у книзі авторка роману хоче розповісти правду про знамениту різдвяну мелодію, яку закордоном більшість знає як Carol of the Bells Пітера Вільговського, а насправді це «Щедрик» Миколи Леонтовича.

- Книга – на фактажі, пропущеного крізь себе. Тут 70% фактажу, - каже Ірен Роздобудько і додає. – А «Щедрику» насправді на 20 років більше, ніж Carol of the Bells.

У книзі письменниця також висуває свою версію загадкового вбивства українського композитора. Зокрема, письменниця задається питанням, яким був останній діалог Леонтовича зі своїм вбивцею, адже розмова тривала всю ніч, а постріл, згідно архівних даних пролунав вранці.

- Історія і трагічна, і цікава, і детективна, - каже про книгу авторка.

А от створення книги було не менш цікавим і розпочалося з написання сценарію для голівудського фільму про Леонтовича. Сценарій до кінострічки, за словами Ірен Роздобудько, написаний, перекладений англійською і зареєстрований чекає фінансування.

- Продюсер Андрій Чернюк вважає і я так вважаю, що це мусить бути дорогий, красивий видовищний фільм на дуже високому рівні, бо там є Україна, є вертепи, музика, хорали. Він ще трохи мюзикл. Там є детективна колізія. Там діють красиві жінки. Там є неймовірні краєвиди. Друга частина відбувається в Америці, що теж треба зняти на належному рівні, - розповіла Ірен Роздобудько.

1

Літературний вечір доповнювали музичні виступи барда і чоловіка письменниці Ігоря Жука

А от хто міг би зіграти Леонтовича у кінострічці Ірен Роздобудько розповіла, що це мав бути Леонардо Ді Капріо, який ззовні схожий на 40-річного Леонтовича. Голівудському актору навіть лист написали. Однак, коли з’явиться кінострічка та хто зіграє в ній головну роль – питання відкрите. Якщо ніхто в Голівуді не виявиться бажання вкластися в кінострічку, то сценарій запропонують українському Держкіно.

9

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама