Культура

Новий зал, покупка попкорну онлайн: плани кінотеатру в Кропивницькому

. 7131

У Кропивницькому лише один кінотеатр. Отже, якщо любите кіно, ви точно побували в «Порталі». Про досягнення, критику і плани «Гречці» розповів керівник кінотеатру Олексій Мірошніченко.

 

50031954 278397736165886 8245807355384561664 n

Що люблять глядачі і чи варто сподіватись на артхаус?

Кропивницькі глядачі ходять на фантастику і комедії світового рівня, проте щороку попит на українське росте.

Найпопулярнішим серед кропивничан у 2018 році була стрічка «Веном», «50 відтінків свободи» і «Месники», із українського - мультфільм «Викрадена принцеса».

11986317 969304433111763 2139062380221035868 n«Попиту на українське кіно стало значно більше. Хоча, якщо брати збори від вітчизняного кіно, вони б бажали кращого. А якщо це артхаус, більш філософське кіно, то це геть мало глядачів», - каже Олексій Мірошниченко. - «В інтернеті часто є хвиля гніву щодо того, що українська стрічка має незручний час сеансу. Але ми змушені так робити. Але є стрічки, які вважаються більш касовими і є певні часові обмеження для розміщення цих фільмів. А для українського кіно таке обмеження відсутнє. Фільми такого масштабу, як наприклад «Марвел», плануються до показу за місяць-півтора. В Україні це стосується дійсно касових фільмів, наприклад, таких як «Я,ти,він,вона». Але таких фільмів один-два в рік. Останні українські фільми, це розуміють і дистриб’ютори, зберуть малу глядацьку аудиторію, а значить будуть малі касові збори, тому ми їх стараємось крутити тоді, коли нам дозволяє час, а це, як правило, до обіду. Рідко ми можемо поставити вечірній сеанс».

Наближене до артхаусу кіно глядачі відвідують неактивно. Наприклад, стрічку «Легенда Карпат» відвідало лише 160 глядачів, а «Дике поле» - 200. Але у кінотеатрі можуть спробувати одноразові покази певних стрічок.

«Теоретично є така можливість, показувати фільм не цілий тиждень, а один сеанс у п’ятницю або вівторок – день кіноглядача. Але треба вивчати попит. Ми можемо спробувати домовитись із дистриб`юторами, з якими вже сформовані контракти домовитись, щоб вони нам якийсь сеанс уступили. Але таке робиться рідко», - каже керівник.

Проби подібного формату кінотеатр проводитиме вже 24 січня, коли планують в оригіналі, без дубляжу показати стрічку «Список Шиндлера».

Також розглядається можливість проведення кіноночей.

Як розвиватиметься кінотеатр

Наразі «Портал» - це два зали: синій і червоний. Проте вже цього року розпочались проектувальні роботи і за рік кінолюби можуть розраховувати на третій зал із обладнанням для 3D. Розмістити його планують у приміщенні клубу «Провокатор». Проте процес це тривалий, адже потрібно погодити проект, придбати обладнання оптимальне за ціною і якістю.

Поява такого залу дозволить задовольнити попит кропивничан і, можливо, збільшити покази менш касових, нішевих фільмів, наприклад, артхаусу.

«Зараз прийнято рішення будувати третій зал, аби крутити стрічки, на які є попит і в той час, коли буде зручно туди ходити», - каже Олексій.

У закладі розраховують на родини з дітьми.

«Той рівень звуку, який є у нас в залі, перевірений спеціальним обладнанням і підходить як для дорослих, так і для маленьких дітей. В нас зараз така система, що для дітей до 5 років не треба купувати квиток. Проте, якщо вільних місць не буде малюка доведеться тримати на руках», - каже керівник.

Також, якщо батьки приходять на дорослий сеанс з малюком, вони можуть за півціни залишити малечу під наглядом в ігровій залі.

Вже зараз у кінотеатрі можна придбати квитки онлайн і не стояти в чергах. Наразі працюють і над тим, щоб онлайн можна було придбати і попкорн.

Працюють і над удосконаленням існуючих залів. Зокрема, якщо ще минулого року часом у «червоному залі» було холодно взимку, зараз там тепло. Згодом планують зробити систему освітлення, аби при перегляді трейлерів на початку фільму не повністю вимикати світло, а лише приглушувати, адже багато глядачів у цей час ще пробираються на свої місця.

Найближчим часом і віп-місця – диванчики у кінці залу- планують замінити на більш м’які як у справжньому домашньому кінотеатрі.

Замінити планують і окуляри для перегляду 3D, які будуть сучаснішими якіснішими і глядачі зможуть їх навіть придбати для персонального використання.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама