Культура

Міста Кіровоградщини зможуть позмагатися за перемогу в економічно-культурному конкурсі

. 1667

 

Цьогоріч на проект «Малі міста – великі враження» виділили 50 мільйонів гривень за які навесні зможуть позмагатися українські міста і містечка.

blog18 big

Про це стало відомо сьогодні під час підсумкової прес-конференції Міністерства культури.

- Збільшено фінансування на цей рік - 50 мільйонів, - розповів міністр культури Євген Нищук. - Ми плануємо, щоб кожна область представила по два кращих проекти. Конкурс має великий фідбек від власне малих міст в кожній області. Він підтримує, як історичні об’єкти, так і певних культурних персоналій, які пов’язані з тим чи іншим містом.

- Ми зараз працюємо над тим, щоб абсолютно прозоро, правильно прописати порядок відбору і фінансування цих проектів, - розповіла перший заступник міністра культури Світлана Фоменко.

За словами пані Фоменко, наразі створено робочу групу, яка займається змістовним наповненням проекту. 

- Ми маємо певні критерії, щоб цей проект стосувався і розвитку креативних індустрій і не мав одноразовості, тобто, щоб ті проекти, які вигравала мали продовження за кошти місцевого бюджету або приватних коштів. Щоб це не були одноразові акції, як один фестиваль, концерт чи виставка, - каже Світлана Фоменко.

У планах міністерства до 1 березня затвердити порядок відбору проектів, орієнтовно до 1 травня провести процедуру відбору проектів, а потім їх реалізувати. А вже восени - звітування про використання коштів.

Відзначимо, що проект «Малі міста – великі враження» був ініційований у 2017 році для сприяння подальшому культурно-економічному розвитку територій. Переможцями першого конкурсу стали вісім культурних проектів з різних областей.

Нещодавно ГО «Інститут культурної політики» презентував видання з переможцями проекту, яке, до речі, можна переглянути ТУТ.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама