Культура

Тексту з цитатами Путіна вирішили не вручати обласну літературну премію (ФОТО)

. 2973

1 лютого у Кропивницькому вручили обласну літературну премію імені Євгена Маланюка. Проте довкола переможця конкурсу розгорівся скандал.

51102507 598645200583165 2994117844884520960 n

Ще 14 січня, після оголошення результатів у соціальній мережі Фейсбук письменники та громадські активісти обурились з приводу твору “Бригантина юности моей” Тетяни Березняк, який мав отримати премію у номінації “Літературознавство і публіцистика”.

Письменниця і викладачка Ольга Кирилюк написала на своїй сторінці у Фейсбуці про те, що у книзі “Бригантина юности моей” є цитати Володимира Путіна і ностальгія за Радянським союзом.

- Коли ми почули, що премію в одній з номінацій отримає книга російською мовою ми, здивувалися, оскільки це премія Євгена Маланюка, який все своє життя боровся за незалежну Україну. Постійно страждав від впливу Радянського союзу. Коли ми розгорнули книгу, то побачили, що це вихваляння комуністичної партії, Радянського союзу і, найстрашніше, що ми побачили цитати Путіна, який сказав, що розпад Радянського союзу це "Величайшая геополитическая катастрофа". Ця цитата один в один повторюється в книзі. Як можна премію давати книзі, яка прославляє тоталітарну систему, - каже письменниця.

- Найбільш небезпечним для України Маланюк вважав російський імперіалізм під двоглавим орлом та червоною зіркою, які й нині майорять над його столицею - Москвою і чудово поєднуються в ідеології" русского мира. В СРСР, за яким так ностальгує претендентка на премію Маланюка, його називали "українським фашистом", за Маланюком полювали агенти НКВС, - написав у Фейсбуці історик Юрій Митрофаненко.

Сьогодні, 1 лютого, в обласній бібліотеці імені Д.І.Чижевського відбулось нагородження лауреатів літературної премії імені Євгена Маланюка.

Голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко повідомив, що у цьому році третю номінацію “Літературознавство і публіцистика”, за яку мала отримати нагороду Тетяна Березняк, не вручатимуть.

- Були деякі моменти третьої номінації, ми вирішили, що не буде переможця. Комісія зреагувала на це і виправила. Закликаю долучитися всіх до удосконалення положення премії. Ми висвітлили проект положення на сайті облради, на разі приймаємо пропозиції, щоб не осоромити нашого земляка, - каже голова конкурсної комісії Олександр Чорноіваненко.

Сама письменниця на захід не прийшла.

Також на сайті обласної ради з'явився проект рішення щодо внесення змін у положення про присудження премії: у майбутньому при відборі текстів пропонують звертати увагу на утвердження української національної ідеї, патріотизму.

У номінації “Проза” нагороду отримав Василь Мошуренко (посмертно) за твори “Корінь, або Я- Розумівка”, “Шедеври”, у номінації “Поезія” - нагородили Олексу Різниківа за книгу “Словогрона з 30007 слів”

Довідково: Премія заснована в 2002 році Кіровоградською обласною радою.

Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори області за високохудожні твори у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства та перекладу, спрямовані на утвердження гуманістичних ідеалів, збагачення історичної спадщини народу, державотворення й демократизацію суспільства.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама