Культура

До Кропивницького привезли скандальну виставку про Шевченка (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 4783

Виставку “Квантовий стрибок Шевченка” можна побачити в обласній бібліотеці імені Чижевського сьогодні, 14 березня, до 16:00. Звісно, якщо 15 поп-артівських портретів Шевченка вціліють.

 

IMG 9721

Про це розповів один з організаторів виставки в Кропивницькому, член Молодіжної Ради Дмитро Бабак.

- Виставка експонуватиметься лише сьогодні. Враховуючи великий суспільний резонанс та настрої окремих особистостей, які хочуть ці інсталяції порвати, викинути і те саме хочуть зробити із нами, - каже Дмитро Бабак і додає. - Інсталяція буде доти, поки не буде порвана.

IMG 9696

Це пов’язано із тим, що автор робіт - ілюстратор Олександр Грехов відтворив Шевченка в образах відомих кіногероїв та історичних постатей, приміром, Бетмена чи Джона Леннона. Поп-артівські роботи були вперше презентовані в київському метро. Згодом виставку показували в інших містах. Однак реакція на портрети Шевченка в нових образах була неоднозначною: постери рвали, а, приміром, у Житомирі і Львові виставку взагалі відмінили через погрози організаторам. Адже дехто не сприймає таке сучасне мистецтво і називає паплюженням образу Шевченка.

- Загалом ідея - донести молоді думку про те, що Тарас Шевченко може бути не лише у бронзі великим дядьком з вусами і страждати. А може бути сучасним образом, який навпаки буде привчати молодь читати Шевченка, цікавитися його біографією, творчістю. Під кожним образом написано, що саме поєднує цей образ із життєвим шляхом Тараса Григоровича Шевченка і це в жодному разі не паплюження, а можливість осучаснити образ Шевченка і зацікавити молодь читати нашого батька української нації, - каже Дмитро Бабак.

IMG 9713

Так, містяни зможуть побачити Шевченка в наступних образах: Елвіс Преслі, Супер Маріо, Девід Бові, Статуя Свободи, Джон Леннон, Жак Ів Кусто, Бетмен, Бендер, Людина-павук, Кенні Маккормік, Термінатор, Рік Санчез, Дарт Вейдер, Гаррі Поттер, Віллям Воллес. Саме 15 потретів із 29 існуючих було відібрано для виставки в Кропивницькому. До речі, дозвіл на влаштування виставки надається безкоштовно. Натомість друк постерів взяла на себе Молодіжна Рада Кропивницького.

IMG 9709

До речі, в планах організаторів показати портрети студентам, презентуючи виставки спочатку у вишах міста, згодом, можливо, і в школах.

IMG 9704

IMG 9692 IMG 9694

Поширюйте

Коментуйте