Культура

Сергій Жадан розповів про музей з баром, вибори і вільний час (ФОТО, ВІДЕО)

. 2599

«Я сподіваюсь там буде бар,безкоштовний вай-фай, і сподіваюсь там буде багато книжок, і сподіваюсь їх там будуть красти», - каже Сергій Жадан відповідаючи на питання, яким би він уявляв свій музей.

 

IMG 0788

Вчора, 29 березня, в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка у Кропивницькому Сергій Жадан презентував збірку поезії «Антена». Нова збірка є частиною трилогії, дві попередні її частини – «Життя Марії» і «Тамплієри».

Вона передувала концерту гурту «Жадан і собаки» у рамках концерту нової програми «Мальви».
Після читання автор відповідав на питання слухачів.

«Знаєте в усіх цих жартах, лише доля жарту. Святослав Помаранцев він людина практична, на відміно від мене і він вже думає про музей. Він приїжджає раз на рік до мене додому і забирає все, що є: рукописи, блокноти, він вже готується. В Харкові в літературному музеї я працював і навіть, якийсь час жив, тому що поєднував посаду і молодшого наукового співробітника і посаду вахтера. Я спускався зі свого кабінету вечері на вахту і там сидів до ранку. Там є моя кімната, вони там проводять екскурсії», - каже автор.

«Звідки ростуть Ваші вірші?» - мабуть, одне із питань, які найчастіше задають поету.

«Вони ростуть з нашої прекрасної реальності. Те що ти бачиш, особисто проживаєш, те, що болить або тішить. Тут 80 текстів, вони різні, багато про любов. Книги, які вийшли починаючи з 2015 року і «Життя Марії» і «Тамплієри», «Антена» писалися доволі в короткий термін».

Наразі у письменника вже сформувався новий рукопис книги, проте цього року видавати він її не буде.

«Наскільки окупився фільм «Дике поле» в прокаті?» - лунає із залу.

«Провалився в прокаті. Його показували в великих містах два тижні, в маленьких містах тиждень в доволі незручний час і навіть попри це зібрав якусь суму. Для мене це не зрозуміло, держава з бюджету, наших податків фінансує кіно, причому фінансує доволі серйозно, а потім ніхто не може це кіно подивиться».

У той самий час готовий продовжувати працювати як сценарист.

«Після того як вийшло «Дике поле» з режисером говоримо, щоб зняти наступний фільм. Або будемо знімати «Інтернат» або є ідея написати окремий оригінальний сценарій

Традиційно не обходиться і без політичних питань. Тим паче, що Жадан долучився до акції «ГолосуйНепоПриколу».

 

«Я не підтримую 38 кандидатів. Акція «ГолосуйНепоПриколу» не спрямована проти чи підтримку конкретного кандидата. Чим мене лякають вибори, тим, що українці страшенно емоційно до них підходять, підтримуючи того чи іншого кандидата, заперечуючи вибір інших. Ніхто навіть не намагається прочитати програму свого кандидата чи кандидата опонента. В принципі, обирають білборди, а не майбутнє на п`ять років. Я саме такий сенс вкладав в цю акцію. Поставитись трішки відповідальніше не як до жартів чи пригоди, а спробувати уважніше проаналізувати дії свого кандидата.»

«Чи не хотілося б Вам, якщо у вас був вільний час, сісти і самому перекласти свої твори на німецьку чи польську?» - питають із залу.

«Якби в мене був час я б його використав на щось цікавіше,» - каже Жадан. 

 

IMG 0783

IMG 0789

IMG 0791

IMG 0794

IMG 0795

IMG 0804

IMG 0805

IMG 0807

IMG 0811

IMG 0816

IMG 0817

IMG 0850

IMG 0866

IMG 0870

IMG 0873

IMG 0875

IMG 0881

IMG 0883

IMG 0884

IMG 0886

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама