Культура

В день народження Квітки Цісик у Кропивницькому лунали пісні з її репертуару (ФОТО, ВІДЕО)

. 5817

До дня народження знаменитої американської співачки українського походження Квітки Цісик у Кропивницькому відбувся концерт.

ciss1

Під час концертної програми "Квітка Цісик. З піснею в серці" Співачка Наталія Шевченко у складі тріо: Ольги Терещенко - фортепіано та Олени Коваленко - скрипка, виконала пісні з репертуару відомої співачки.

ciss2

На вечір завітали жителі Кропивницького та інших міст області, місцеві пластуни, адже Квітка Цісик була учасницею скаутської організації "Пласт" в США.

ciss11

Організаторами заходу виступив обласний осередок всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка. Як розповів "Гречці" Олександр Ратушняк, голова обласного осередку організації, ідея проведення концерту належить Наталії Шевченко, він же познайомив її з Ольгою та Оленою та вирішив всі організаційні питання.

Пропонуємо вам відчути атмосферу заходу та послухати пісні видатної співачки у виконанні Наталії Шевченко:

Довідково: Квітка Цісик народилася 4 квітня 1953 року в Нью-Йорку в сім'ї Іванни (дівоче прізвище — Лев) та Володимира Цісиків — післявоєнних емігрантів із Західної України.

ciss6ciss7ciss3ciss4ciss5ciss9ciss10ciss8ciss12

Перший диск з українськими піснями «Kvitka» або «Songs of Ukraine» («Пісні України») був записаний 1980 року, другий «Two colors» («Два кольори») — 1989 року. У період між записами сталося розлучення з першим чоловіком композитором-аранжувальником Джеком Кортнером і одруження 11 червня 1983 року з інженером звукозапису Едвардом Раковічем. Однак усі троє працювали над обома українськими альбомами, у створенні яких особливо посприяв її другий чоловік Едвард. Завдяки своїй професійності, душевній натурі та щедрості (на запис обох альбомів витратила 200 тис. доларів) Квітка зібрала для запису альбомів 40 найкращих студійних інструменталістів Нью-Йорка, тих, кого собі не могли дозволити відомі поп-зірки США.

Партію рояля виконувала старша сестра Марічка. Як наслідок — 2 альбоми української легкої музики. За словами самої Квітки, ці альбоми не були бізнес-проектами, а скоріше родинною справою, це був подарунок для всіх українців, хоч би в якій частині світу вони жили, музика для душі, пам'ять про свою батьківщину. Співачка та її перший диск зібрали 1988 року багато нагород на фестивалі в Канаді, а 1990 року обидва альбоми були номіновані на премію «Греммі» в категорії «Contemporary folk».

 Фото, відео: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама