У Кропивницькому презентували книгу «Преса Кіровоградщини» (ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1598

Сьогодні, 10 квітня, у актової залі Державного архіву Кіровоградської області презентували книгу «Преса Кіровоградщини» (1874-1921).

rb1

Дослідник історії преси, краєзнавець, кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач кафедри журналістики, видавничої справи та редагування ЦДПУ ім. В.Винниченка Роман Базака презентував свій перший доробок про журналістику Кіровоградщини.

На презентацію завітали краєзнавці, історики, журналісти та студенти.

rb4

Роман Базака розповів, коли обрав тему дисертації, виявилось, що досліджено трішки друкарство, поодинокі газети, а сама преса недосліджена.

Почав об’їжджати всі інші архіви у Києві та Одесі і почав вимальовуватись попередній обсяг роботи ,- каже Роман і додає.- Коли директор архіву надав мені об`єм документів і газет, я був шокований, все почало змінюватись.

Фактично 5 років Роман досліджував передумови зародження та розвитку історії преси Кіровоградщини 1874-1921 років.

- Такий хронологічний період зумовлений появою першого політичного видання у 1874 році і 1921 рік, коли остаточно зникає вся існуюча журналістська система, яка формувалася і розвивалася роками і на зміну їй прийшла однопартійна радянська система, - каже Базака.

rb3

Емпірична база книги становить близько 86 періодичних видань, які вийшли на Кіровоградщині. 

Перший розділ науковий, розповідається, що таке преса та як з нею працювати. Фактично - це методологія, як узагальнювати,що робити з великими об’ємами матеріалу газет та журналів. У другому розділі описується все, що відбувалось до 1917 року. Розділ охоплює три типи преси: приватні видання, офіційна преса та спеціалізовані видання. Третій розділ - це аналіз преси соціалістично-революційних партій та організацій.

У третьому розділі я подаю методологію, описую всі свої кроки, як аналізував газети абсолютно різного ідейного спрямування, - відзначив Роман.

Видання розраховане на студентів спеціальності "Журналістика" і "Видавнича справа та редагування", широке коло читачів, зацікавлених історією рідного краю.

Наразі Роман працює над хрестоматією преси Кіровоградщини.

Ця книга має стати передмовою до ряду підручників з історію української преси, - відзначив працівник архіву Віктор Білоус.

 rb2

rb5

rb6

rb7

rb8

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити