Культура

«Об’єднаймо дітей мистецтвом»: у Кропивницькому змагаються юні танцюристи і вокалісти (ФОТО)

. 3194

 

Сьогодні, 20 квітня, у рамках фестивалю «Об’єднаймо дітей мистецтвом» у Кропивницькому показали свої таланти юні вокалісти і танцівники з аматорських колективів з різних куточків країни.

 

obm 7

Цього року фестиваль відбувається вже в одинадцяте. Серед його учасників представники Львівської області, Кривого Рогу, Дніпра, Полтава, Одеса, Черкаси, Донецька, Полтавська області і звичайно Кіровоградщина.

« На сьогодні у фестивалі бере участь 52 хореографічні колективи, 48 сольних вокалістів, 20 вокальних ансамблів і 10 читців. Цього року ми вперше зробили конкурс читців художнього слова. Ми собі дозволили провести такий конкурс оскільки всі наші члени журі – актори, режисери і ноумени – так чи інакше причетні до цієї сфери», - каже організаторка конкурсу Олександра Ткаченко.

Організатор масштабного заходу - Культурно-мистецький фонд Артема Стрижакова «Перспектива».

Конкурсна програма з вокалу відбувалась у актовому залі ЦДПУ ім.В.Винниченка.

obm 2

obm 3

obm 5

13 дівчаток із аматорського дитячого колективу «Калинонька» із Липняжки приїхали на фестиваль вдруге і виступили із піснею «Ой, у лузі калина стояла». Попри те, що лише одна з учасниць колективу має музичну освіту, торік вони отримали диплом за друге місце серед вокальних колективів, а цьогоріч сподіваються на перемогу.

«Я подивилась відбір на «Євробачення», де YUKO виконувала цю пісню. Вона мені дуже сподобалась і вирішила, що ми її за місяць вивчимо», - каже Наталія Іванівна, керівник ансамблю.

Судді кажуть, що вже мають фаворитів, але таємниці аж до кінця конкурсу не розкриють.

obm 6
«Тут є дуже цікаві гурти, які мене не лишили байдужим. Якщо говорити про загальний рівень, то він високий. Назвати це місцевою самодіяльністю не можна. Підготовлені дуже гарно і цікаво спостерігати», - каже член журі, композитор і кінопродюсер Дмитро Оленич. Вважає, будь-якій людині, яка прагне чогось досягти, потрібен досвід, його і дає участь у конкурсі.

У той же час у обласній філармонії свої вміння у хореографії показували танцюристи. Рівень конкурсантів дуже різний, проте основна мета таких фестивалів - дати дітям поштовх до розвитку та змогу порівняти себе із іншими.

obm 8

obm 9

obm 10

«Я сьогодні дуже задоволений. Мені все дуже сподобалось», - ділиться першими враженнями від виступів член журі, знаменитий хореограф і народний артист України Григорій Чапкіс і дає поради танцюристам на майбутнє: «Чого не можна робити так це танцювати не в музику. Ми бачимо дітей в гарних костюмах, бачимо, що тренер витратив багато сил, а от відпрацювати синхронність не завжди вдалось. Ми не вимагаємо якоїсь техніки: якщо діти синхронно в музику підняти руки – це вже танець. Важливим є музичність і виразність. І треба вчити дітей, що танець має принести радість».

obm 1

Каже, важливо пам’ятати, що судять дітей, тому не мають права придиратись до помилок.

«Всі мають поїхати задоволені і горді тим, що приїхали з фестивалю», - додає він.

Сьогодні о 18.30 на площі Героїв Майдану відбудеться офіційне відкриття фестивалю, а завтра – другий день фестивалю дивуватиме кропивничан дитячою творчістю.

obm 11

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама