Культура

Приголомшливо і вау: як оцінили фестиваль пісні і танцю «Об`єднаймо дітей мистецтвом» (ФОТО)

. 2081

Два дні поспіль, 20-21 квітня, Кропивницький перетворився на танцювальну столицю, куди з’їхалися понад три тисячі дітей з різних куточків України, аби взяти участь у фестивалі пісні і танцю «Об`єднаймо дітей мистецтвом».

IMG 1845 copy

“Гречка” поцікавилася в спеціальних гостей, суддів та організаторів фестивалю, як вони оцінюють проведення вже 11-го Міжнародного фестивалю пісні і танцю «Об`єднаймо дітей мистецтвом», організованого Культурно-мистецьким фондом «Перспектива» Артема Стрижакова.

IMG 2035

- Приємно, що фестиваль став традицією і 11-й рік поспіль ми збираємо все більше і більше учасників, - каже  громадський діяч, засновник Культурно-мистецького фонду «Перспектива» Артем Стрижаков. - Радує те, що з кожним роком рівень професіоналізму учасників росте.  І ми можемо спостерігати прогрес у підготовці.

І все більше юних танцюристів і вокалістів приїздять до Кропивницького, аби взяти участь у програмі, що дивує і враже з року в рік.

- Ми кожен рік намагаємося зробити щось інше цікаве, щоб популяризувати наш фестиваль і наше місто в цілому, - каже арт-керівниця фестивалю пісні і танцю «Об`єднаймо дітей мистецтвом», виконавча директорка фонду «Перспектива» Олександра Ткаченко. - Основна мета фестивалю, щоб діти змогли себе реалізувати. В нашій країні майже всі фестивалів є комерційними. Тобто учасники платять внески, тому не всі діти можуть показати себе. Наша мета - зробити некомерційний дитячий фестиваль, що ми і робимо. Діти не платять внески, безкоштовно беруть участь в майстер-класах, джемах, екскурсійних маршрутах, загалом у всій програмі фестивалю.

Дійсно «Об`єднаймо дітей мистецтвом» чи не єдиний в країні фест пісні і танцю, який має статус некомерційного. Таку унікальність фестивалю «Об`єднаймо дітей мистецтвом» відзначив хореограф, народний артист України, спеціальний гість фесту Григорій Чапкіс.

- Мене здивувало те, що у вас діти за участь не платять. У всіх фестивалях, де  бував платять за участь і організацію, а тут немає такої плати, - каже Григорій Чапкіс.

Будучи суддею і на різноманітних фестивалях за кордоном Чапкіс також  відзначив гарну організацію фесту «Об`єднаймо дітей мистецтвом» в Кропивницькому.

- Загалом усе дуже добре організовано. Високий рівень культури всього фестивалю, - каже Григорій Чапкіс. - А флешмоб мене взагалі вклав на лопатки. Приголомшливо! Те, що я побачив тут буду всім розповідати, як приклад того, як потрібно організовувати заходи.  У захваті від організації: тихо, спокійно, без понтів.

IMG 1974

Григорія Чапкіса екофлешмоб "вклав на лопатки"

Крім того, знаменитий хореограф порадив керівникам танцювальних колективів звертати увагу на культуру танцю і дав кілька порад.

- Не можна танцювати не в музику, - відзначив пан Чапкіс. - Ми бачимо, що діти добре одягнені, що тренер витратив чимало сил і здоров’я, але треба відпрацювати синхронність. Ми не вимагаємо ніякої техніки, але має бути музикальність, виразність, синхронність.

А от співачка Марина Тимофійчук - NAVKA, яка була не лише суддею фестивалю, а й учасницею встановлення національного рекорду - наймасовішого танцювального екофлешмобу. Під її пісню “Татанці” 1264 учасники виконали хореографічну композицію з пластиковими пляшками, аби привернути увагу до проблеми забруднення навколишнього середовища.

IMG 1883

NAVKA показує рухи для екофлешмобу

- Такої ейфорії і таких вражень я ніколи не бачила і не чула від Кропивницького. Я тут вдруге, але наскільки мені місто відкрилося з іншого боку, - каже Марина Тимофійчук про екофлешмоб і додає. - Приємно, що діти дуже якісно і круто співають україномовні пісні, кладуть танці під україномовні треки. Вау!

IMG 1922

Співачка також зауважила, якщо організатори запросять, то вона приїде на фестиваль, який об’єднує різні види мистецтв і в наступному році.

Крім того, Марина Тимофійчук відзначила, що фестиваль спонукає до виховання патріотичного покоління.

А от педагог столичних танцювальних шкіл Myway та TopOne, член журі фестивалю Богдан Харлим, який вже другий рік поспіль є суддею фестивалю каже:

“Це лише позитивні враження. Насправді я радий таким фестивалям, адже на них відбувається не те, що обмін досвідом, а свого роду конкуренція. Коли люди бачать, що відбувається, піддивляються і намагаються бути кращими за інших”.

А ще відзначає, що фестиваль дає можливість дітям навчитися виступати на сцені.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама