Культура

Парад чи премія: як відзначатимуть цього року День Незалежності

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2409


Цього року на День незалежності у Києві не відбуватиметься військового параду. Святкувати обіцяють по-новому, а військовим натомість виплатити премії. Натомість атовці обіцяють провести власний парад.

1485003 1

"Зазвичай 24 серпня, на День Незалежності України, у нас проходить військовий парад. Такий помпезний і точно не дешевий. Мені здається, що цього року замість параду краще ці гроші виділити нашим героям... І ми прийняли рішення виділити 300 мільйонів гривень на премії всім військовим...", - зазначив Президент у своєму відеозверненні у Фейсбуці.

У свою чергу експрезидент Петро Порошенко в ефірі телеканалу "Прямий" повідомив, що попри парарад у попередні роки грошові премії до Дня Незалежності отримували і учасники параду, і бійці в зоні проведення бойових дій.
На його думку парад - це не розвага, а значуща подія.

«Воєнний парад – це не тільки час і подія, коли армія звітує перед народом. Про дистанцію, яку вона пройшла за рік з попереднього параду. Але це і подія, коли народ має можливість віддати шану і повагу своїй армії. На сьогодні армія і воїни є найбільш шановною і поважною інституцією, яка користується найбільшою довірою народу України. Я думаю, що позбавляти людей цього було б не дуже далекоглядно», – зазначив Порошенко.

На заяву Президента Зеленського вже відреагував учасник АТО, і кандидат в депутати від "ЄС", колишній гранатометник 95-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Олександр Погребиський. Він пропонує провести людям альтернативний парад самостійно.

“Закликаю ветеранів та тих, хто приймав участь у параді в попередні роки, прийняти участь у своєму параді. Ми, як народ, як ветерани, маємо право зробити свій парад, якщо нам його відмінили”, – продовжив Олександр.

Він започаткував інтернет-флешмоб #Наш_Парад2019.

 

Поширюйте

Коментуйте