Культура

На Театральній площі завершили "Зіркове ралі" ретрокари з усієї України (ФОТО)

. 3174

У Кропивницькому вперше фінішувало «Зіркове ралі» - змагання ретроавто з усієї України.

 

ra11

Вже традиційно ралі завершувалось у Одесі, проте цього року любителів ретрокарів запросили в місто міський голова Андрій Райкович і власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов.

«Вибране ваше місто не випадково. Колись ми тут опинились випадково – ремонтувались. І тоді керівництво міста виявило бажання нас підтримати. Прийом просто заворожує. Підтримка зі сторони поліції. Дороги місцями чудові, місцями хороші, місцями – можна проїхати. Але краще ніж в інших містах», - каже учасник з Харкова під псевдо Дядя Фара.

У заїзді фінішувало 25 автівок, які можна було побачити на театральній площі. До речі, саме тут у 1914 році фінішували і учасники Бессарабського пробігу.

«Ми колекціонери людського спілкування», - пояснює учасник з Харкова, Леонід Рубаненко, якій приїхав на сіро-блакитній «Волзі».

ra3

Серед автівок і кабріо-лімузин 1938 року випуску, і перший радянський електромобіль.

«Вже 20 тисяч кілометрів наїздили за 3 роки. Це не просто машина, а член сім’ї», - каже про свою 21-шу «Волгу» В’ячеслав з Миколаєва. Він придбав її плачевному стані, а перетворив на «цукерочку».

ra8

Олександр Прядун з Кропивницького запрошує відвідувачів зайти і посидіти в салоні його авто. Машинка унікальна, адже повністю перероблена фактично у будиночок на колесах. Зараз на даху колишнього «Фольксваген» D3 сонячна батарея, а всередині спальні місця, столик і плита. За два роки він «накатав» на ній близько 70 тисяч кілометрів.

ra4

ra5

Представлений тут і перший радянський електрокар створений до Олімпіади-80.

«В бокових дверях тут був зарядний прилад, який заряджав авто за 8-12 годин фактично за тим самим принципом, що і сучасні електрокари. Електрична частина від цього авто повністю збережена. Не збереглись лише акумулятори. Купити їх досить дорого, бо це музейний експонат – він більше стоїть ніж їздить», - розказує Сергій Білявцев з Дніпра. Щоб авто було на ходу зараз їздить на бензині.

ra6

Посидіти у старовинній машині і заглянути під капот, дізнатись історію і походження машинки – саме по це приходили глядачі.

ra7

ra10

ra

ra9

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама