Культура

На Кіровоградщині археологи досліджують курган "Лита Могила" (ФОТО)

. 4828

Спеціалісти Інституту археології НАН досліджують "Литу Могилу".

0208190206Як повідомляє сайт ОДА, роботи триватимуть до 31 жовтня. Керівником наукової експедиції є кандидат історичних наук, заввідділом Польового комітету Інституту археології Національної академії наук України Юрій Болтрик.

Він здійснює науково-дослідні археологічні розкопки пам’ятки археології – пам’ятка археології місцевого значення "Курган № 3" (охоронний номер 1593), яка відома науці за назвами "Лита Могила", "Червона Могила" або "Мельгуновський курган".

Нагадаємо, що "Лита Могила" – видатна пам’ятка археології, найдавніший курган степової Скіфії. Від дати його розкопок веде відлік не лише скіфська, а й вся вітчизняна археологія. На цьому місці у вересні 1763 р. за розпорядженням головного командира Нової Сербії генерал-поручика О.П. Мельгунова у кургані Північного Причорномор’я, були проведені розкопки царського поховання кінця VII – початку VI ст. до н.е. Також, цю пам’ятку досліджували відомі археологи В.Ястребов (1892 р.), О.Треножкін (1949 р.), Н.Бокій (1990 р.).
У кургані було знайдено комплекс дорогоцінних речей, який увійшов в науковий обіг як Мельгуновський скарб. Одна із золотих прикрас у вигляді степового орла, була використана як символ герба Кіровоградської області.

Проте, видатна пам’ятка так і не була досліджена повністю. У листопаді 2018 року обласною державною адміністрацією було порушено питання перед Інститутом археології НАН України про необхідність завершення науково-дослідних археологічних розкопок кургану та виділено на дані роботи 472 тис.грн.

За підсумками проведення науково-дослідних робіт буде проінформовано та подано відповідний науковий звіт до спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини.

Після завершення археологічних досліджень біля кургану буде встановлено пам'ятний знак «Лита могила».

Поширюйте

Коментуйте


Реклама