Культура

Музиканти презентували кліп на народну пісню записану під час експедиції Кіровоградщиною (ВІДЕО)

. 3046

 

Світлана Буланова та Maксим Величко презентували першу пісню, записану під час експедицій Кіровоградською областю проєкту «Баба Єлька», у сучасній обробці.

 

56393210 2314822005472889 1587020575132352512 n

У відеороботі співачка Світлана Буланова виступає під псевдо YELKA - такий псевдонім узяла вона на честь своєї бабусі – Олени Рибалкіної, яку в селі називали «Єлька» і яка знала сотні українських народних пісень.

Уперше пісню «Ой полинь-полиньок» члени проєкту «Баба Єлька» записали у селі Листопадовому (Новомиргородський район) у вересні 2018 року – від місцевого фольклорного колективу «Берегиня» (керівник – Олександр Помпа).

Автор відео – кропивницький фотограф Олександр Майоров – узяв участь у 35 експедиціях проєкту «Баба Єлька» і разом із ще одним фотографом – Майклом Ендрюсом ˗ став співавтором мандрівної фотовиставки «У пошуках рідної пісні».

У кліпі використані кадри з експедиції проєкту «Баба Єлька» у село Нечаївку Компаніївського району. Тоді бабуся Поля – Поліна Григорівна Димченко 1935 р.н. ˗ крім інших, також наспівала і пісню «Полиньок».

Зйомки кліпу відбувалися влітку 2019-го року на території геологічної пам’ятки природи – урочища «Каскади» (село Злинка Маловисківського району) та на місці злиття двох річок – Сугоклеї та Сугоклейчика поблизу села Нечаївки (Компаніївський район).

Аранжування до народної пісні «Ой полинь-полиньок» зробив кропивницький музикант і композитор Макс Величко (гурт «Inside the sound)
У зйомках взяв участь і Майкл Ендрюс (Michael Andrews) – фотограф проєкту «Баба Єлька», волонтер Корпусу Миру США в Україні, ініціатор фотовиставки «У пошуках рідної пісні», учасник більше 30-ти експедицій «Баби Єльки».Проєкт «Баба Єлька» присвячений українській народній пісні, її пошукам, збереженню, поширенню. Заснований на честь бабусь, які є живими носіями української традиції. Скромно живучи у найзабутіших українських селах, вони володіють великим багатством – знаннями текстів і мелодій народних пісень, які передаються з уст в уста з покоління до покоління.

Головний медіаспонсор проєкту – обласне видання «Нова газета».

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама